Skorzystaj z naszej oferty lożowej! Twoja przepustka do świata wyjątkowych wrażeń - dowiedz się więcej
search-svgrepo-com (2)
search-svgrepo-com (2)
search-svgrepo-com (2)

23 kwietnia, 2024

PreZero Arena Gliwice z nagrodą “Zielony Obiekt” MP Power Awards

PreZero Arena Gliwice otrzymała nagrodę MP Power Awards w kategorii „Zielony Obiekt”. To ogromne wyróżnienie dla całego zespołu operującego obiektem, w którym odbyło się już ponad 1100 wydarzeń i odwiedziło go ponad 1,5 miliona gości. Nie bez znaczenia do jego eko postaw pozostaje również jego członkostwo w European Arenas Association - pokazuje, że połączenie jakości infrastruktury obiektu z wiedzą i praktycznym wdrożeniem systemu zarządzania przynosi kolejne efekty, co umożliwia korzystanie z najlepszych praktyk międzynarodowych - również metod dążenia do zrównoważonego rozwoju. Jakie działania proekologiczne sprawiły, że gliwicki obiekt otrzymał nagrodę?

Tworzymy emocje i czyste jutro
Firma PreZero – partner tytularny gliwickiego obiektu zainspirował zespół PreZero Areny Gliwice do wdrożenia szeregu rozwiązań, których celem jest redukcja wpływu obiektu na środowisko naturalne. Mimo, że operator areny od początku swojej działalności podchodził z ogromnym zaangażowaniem do działań proekologicznych - od momentu rozpoczęcia współpracy - wiele zmieniło się na jeszcze lepsze. Z pewnością właśnie to zaangażowanie w tworzenie obiektu przyjaznego środowisku, promowanie zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu sprawiło, że jury dwunastej edycji MP Power Awards, złożone z cenionych ekspertów branży, nominowało PreZero Arenę Gliwice do nagrody. Warto podkreślić, że MP Power Awards to jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie spotkań i eventów. Gala MP Power Night, podczas której został ogłoszony zwycięski obiekt, odbyła się 22 kwietnia w Teatrze 6. piętro.
Dlaczego wygrała?
Wszyscy, którzy bywają na wydarzeniach organizowanych w PreZero Arena Gliwice wiedzą, że obiekt (jako pierwszy w Polsce) całkowicie zrezygnował z plastiku w strefie gastronomicznej i wprowadził do użycia wielorazowe kubki, które są wydawane gościom za kaucją. Po ich oddaniu kaucja jest zwracana, a kubki są myte, wyparzane i wykorzystywane podczas kolejnej imprezy. Dzięki temu nie powstają tony odpadów w postaci plastikowych/papierowych kubków, które normalnie trafiałyby do śmieci. Szacuje się, że jedno wydarzenie generowałoby kilkadziesiąt kilogramów takich odpadów. Ciekawostką jest, że PreZero Arena Gliwice współpracuje z aplikacją To Good To Go, dzięki której znacznie mniej jedzenia ulega zmarnowaniu. To również pionierskie działanie gliwickiego zespołu – żadna inna nie podjęła jak dotąd takiej współpracy. Na czym ona polega? Niesprzedane posiłki i produkty z kiosków gastronomicznych oraz cateringu oferowanego podczas wydarzeń nie trafiają do kosza. Zamiast tego, zamieniają się w atrakcyjne paczki-niespodzianki, które można zamówić za pośrednictwem aplikacji. To idealna okazja, by cieszyć się pełnowartościowym posiłkiem w atrakcyjnej cenie, a jednocześnie przyczynić się do walki z marnowaniem żywności. To nie koniec proekologicznych działań, jakie podejmuje zespół operatora. Dzięki rozwiązaniom zastosowanym przez PreZero Arenę Gliwice, w 2023 roku udało się zmniejszyć zużycie energii niemal o 1/3. Jest to wyniku m.in. montażu czasowych wyłączników oświetlenia na korytarzach, wymiany oświetlenia na LED a także optymalizacji harmonogramów w BMS do sterowania ogrzewaniem, wentylacją i oświetleniem. Zarządca Areny Operator zabudował również kurtyny powietrzne na bramach Małej Areny, ograniczając ucieczkę ciepłego powietrza. PreZero Arena Gliwice poważnie podeszła także do selektywnej zbiórki odpadów. Wspólnie ze swoim partnerem tytularnym przeanalizowała, jakie odpady wytwarzane są w obiekcie. Audyt wskazał jasno, że w trakcie imprez masowych powstają tylko dwa rodzaje odpadów – zmieszane i plastik/metal pochodzący z butelek i puszek po napojach. Stawianie koszy dla segregacji 5 frakcji okazało się bezcelowe. W ramach działań proekologicznych zmniejszono także wykorzystanie papieru, wdrożono elektroniczny obiekt dokumentów i ograniczono zużycie zasobów naturalnych, m.in. poprzez stosowanie filtrów i perlatorów w kranach czy wprowadzenie kranów czasowych z ograniczonym wypływem wody.
Ekoen – stacja ładowania przyszłości
Szybkość, dostępność i wygoda, prosta płatność kartą bez rejestracji i bez aplikacji. Tak w skrócie można opisać HUB EKOEN Gliwice, który powstał przy PreZero Arenie Gliwice. Hub posiada 3 stanowiska CCS, które umożliwiają ładowanie mocą 350 kW, co pozwala zwiększyć zasięg auta o 100 km nawet w 5 minut. Dobrym standardem Ekoen jest świadczenie usług ładowania na bazie wielostanowiskowych HUBów wyłącznie w oparciu o ultraszybkie ładowanie o mocy docelowej 350 kW. Rozwiązania stosowane przez nas nastawione są na zapewnienie wysokiego poziomu komfortu klientów. Hub Ekoen w Gliwicach to obiekt budowany w technologii Ekoen 2.0 - trzy stanowiska ładowania z mocą do 350 kW, bezpośrednie płatności kartą, zadaszenie oraz ławka , pylon z widoczną ceną. Stacja przy PreZero Arena Gliwice to pierwsza lokalizacja sieci na Śłąsku. Ekoen to spółka świadcząca usługi ładowania pojazdów elektrycznych przez sieć tzw. HUBów ładowania pojazdów elektrycznych, czyli wielostanowiskowych stacji ultraszybkiego ładowania, działających w oparciu o koncepcję klasycznych stacji benzynowych, z wykorzystaniem ultraszybkich ładowarek o dużej mocy. Swoje cele Ekoen realizuje dzięki wykwalifikowanej kadrze oraz unikalnemu produktowi jakim są HUBy EKOEN. - Budowa stacji ładowania pojazdów elektrycznych to ważny krok w kierunku bardziej zrównoważonej przyszłości. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy zmniejszyć emisję szkodliwych substancji do atmosfery, co ma pozytywny wpływ na nasze środowisko. - mówi dyrektor działu sprzedaży i marketingu PreZero Areny Gliwice, Konrad Kozioł - Jestem przekonany, że rozwój infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych może także zachęcić więcej osób do korzystania z samochodów elektrycznych, co dalej przyczyni się do ograniczenia emisji CO2 i innych gazów cieplarnianych. To ważny krok w drodze do bardziej ekologicznej mobilności, którą warto wspierać i rozwijać.
Eko na co dzień
Zarówno w strefie biurowej jak i w strefie Public, gdzie przebywają pracownicy i goście licznie organizowanych w obiekcie wydarzeń - udostępnione zostały dystrybutory na wodę firmy Dafi, zachęcające do tego, aby pić z bidonów, a tym samym zredukować ilość produkowanego plastiku. W ramach edukacji ekologicznej, zespół PreZero Areny Gliwice zaplanował rocznie pięć bezpłatnych, ogólnodostępnych wydarzeń, które na celu mają promocję świadomego i ekologicznego stylu życia - najbliższe z nich czeka nas już 11 maja. zdjęcie: Marcin Baranowski  

facebook-square-svgrepo-com
instagram-svgrepo-com
linkedin-svgrepo-com
twitter-square-svgrepo-com (1)
play-square-svgrepo-com
Przeżyj emocje sportowe i koncertowe, będąc częścią ważnej zmiany dla środowiska.
Niezwykła przestrzeń przeznaczona do organizacji imprez sportowych oraz koncertów.
Arena pełna możliwości. Z nami pomysły zmienisz w rzeczywistość.

4,7

+ 10 199 opinii
Google

PreZero Arena Gliwice z nagrodą “Zielony Obiekt” MP Power Awards
Wybierając - akceptuję - wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, pikseli, znaczników i podobnych technologii. Umożliwiają one nam śledzenie Twojej aktywności, dzięki czemu możemy udoskonalać działanie strony. Wykorzystujemy je na potrzeby wykonywania anonimowych statystyk oraz w celach marketingowych.
Polityka prywatności