FAQ

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Przejdź do odpowiedzi

PARKING

Dostępne miejsca parkingowe

Przejdź do informacji

DOJAZD

Dowiedz się, jak dojechać

Przejdź do informacji

#1 FAQ

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

a. bilety

b. parking

c. w dniu wydarzenia

c. wolontariat

Bilety na wydarzenia

1Kiedy odbędzie się wydarzenie?
Wszystkie informacje dotyczące wydarzeń dostępne są na naszej stronie internetowej oraz na naszym profilu na Facebooku.
2Gdzie mogę kupić bilety?
Bilety są dostępne na stronie oficjalnego dystrybutora biletów, a na niektóre wydarzenia również w kasie PreZero Areny Gliwice. Link do strony dystrybutora znajduje się w opisie danego wydarzenia na naszej stronie internetowej w zakładce Wydarzenia. Zachęcamy do zakupu biletów online. Daje to organizatorowi wydarzenia możliwość skontaktowania się z klientem w przypadku ważnych zmian w harmonogramie wydarzenia.
3Kiedy będzie można kupić bilety?
Rozpoczęcie sprzedaży biletów jest zależne od organizatora wydarzenia. Gdy tylko bilety pojawią się w sprzedaży, informacja ta będzie dostępna w kasach biletowych, na naszej stronie internetowej oraz na Facebooku.
4Czy bilety są jeszcze dostępne?
Dostępność biletów można sprawdzić na stronie internetowej dystrybutora lub w kasie PreZero Areny Gliwice pod numerem telefonu 887 558 910. Link do strony dystrybutora znajduje się w opisie danego wydarzenia na naszej stronie internetowej w zakładce Wydarzenia.
5Czy muszę kupić bilet dla dziecka?
Zależy to od decyzji organizatora danego wydarzenia. Na dużą część wydarzeń małoletnie dzieci mają wstęp bezpłatny (zajmując miejsce na kolanach opiekuna), jednak prosimy zapoznać się ze szczegółowymi zasadami obowiązującymi na interesującym Państwa wydarzeniu.
6Gdzie kupię bilet dla osoby z niepełnosprawnością?
Bilety dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim NIGDY nie są dostępne w otwartej sprzedaży. Każdorazowo prosimy kontaktować się bezpośrednio z serwisem prowadzącym sprzedaż biletów na dane wydarzenie. Link do strony dystrybutora znajduje się w opisie danego wydarzenia na naszej stronie internetowej w zakładce Wydarzenia. W razie pytań lub problemów prosimy o kontakt na pomozemy@prezeroarenagliwice.pl.
7W jakich godzinach jest otwarta kasa biletowa?
Kasa biletowa jest otwarta w środy w godzinach 14:00-18:00.
8Czy bilety muszą być wydrukowane czy można je mieć na telefonie?
Na większości wydarzeń można okazać bilet na telefonie, wystarczy czytelny kod kreskowy. Jeśli na danym wydarzeniu obowiązują inne zasady, poinformujemy o tym w niezbędniku uczestnika, który publikujemy zawsze przed imprezą w Aktualnościach na stronie oraz na Facebooku.

Parking na terenie obiektu

1Czy można kupić bilety na parking?
Bilety parkingowe dostępne są w przedsprzedaży internetowej lub w dniu imprezy przy wjeździe na parking. Link do przedsprzedaży biletów parkingowych na konkretne wydarzenie znajduje się w opisie danego wydarzenia w zakładce Wydarzenia.
2Jakie są ceny parkingu?
Cena parkingu zależy od wydarzenia. Ceny obowiązujące na danej imprezie umieszczane są w niezbędnikach przygotowywanych na poszczególne wydarzenia, które publikujemy przed wydarzeniem w Aktualnościach na stronie oraz na Facebooku.
3Czy na parkingu są miejsca dla osób z niepełnosprawnościami?
Na parkingu znajduje się 25 miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami. Są one dostępne wyłącznie dla pojazdów posiadających widoczne oznaczenie. Wjazd jest bezpłatny za okazaniem legitymacji osoby niepełnosprawnej. W zależności od decyzji organizatora wydarzenia miejsca parkingowe mogą być objęte wcześniejszą rezerwacją.

W dniu wydarzenia

1Czy mogę wnieść własne jedzenie i picie?
W PreZero Arenie Gliwice obowiązuje zakaz wnoszenia jedzenia i picia na teren imprezy. Zapraszamy do skorzystania z naszych kiosków gastronomicznych, w których można kupić jedzenie typu fast food, ciasta, słodkie i słone przekąski oraz zimne i ciepłe napoje.
2O której skończy się impreza?
Planowany czas trwania imprezy podajemy w niezbędnikach przygotowywanych na poszczególne wydarzenia, które publikujemy w Aktualnościach na stronie oraz na Facebooku.
3Jaka jest temperatura w Arenie Głównej?
Około 17-18 stopni Celsjusza.

Wolontariat na eventach

1Jak zostać wolontariuszem?
Osoby zainteresowane wolontariatem w PreZero Arenie Gliwice prosimy o kontakt pod adresem: wolontariat@prezeroarenagliwice.pl.
2Czy są ograniczenia wiekowe?
Wolontariuszem może zostać każdy, kto ukończył 16 lat. Aplikacje osób młodszych są rozstrzygane indywidualnie po rozmowie z koordynatorem.

#2 DLA OSÓB Z niepełnosprawnościami

PreZero Arena Gliwice jest w pełni przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Bilety dla osób z niepełnosprawnościami dostępne są po bezpośrednim kontakcie. Oferujemy również specjalne miejsca parkingowe oraz wsparcie służb informacyjnych i wolontariuszy. Osoby z niepełnosprawnościami mogą kierować wszelkie pytania mailowo na adres pomozemy@prezeroarenagliwice.pl

1Miejsca na trybunach
Na Poziomie 1 Areny Głównej znajduje się 36 miejsc dla osób na wózkach inwalidzkich, a przy każdym z nich miejsce dla opiekuna-osoby towarzyszącej. Są one zlokalizowane na wysokości 16. rzędu, tuż przy womitoriach, w sektorach zapewniających bardzo dobrą widoczność oraz łatwy dostęp do głównych ciągów komunikacyjnych. W bezpośrednim sąsiedztwie wejść na trybuny znajdują się toalety przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami. Uwaga – w zależności od decyzji organizatora lub rodzaju wydarzenia liczba miejsc może ulec zmianie.
2Zakup biletów
W zależności od rodzaju wydarzenia oraz systemu biletowego, każdy operator pośredniczący w sprzedaży biletów posiada osobne zasady rezerwacji lub sprzedaży miejsc dla osób z niepełnosprawnością. Bilety dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim nigdy nie są dostępne w otwartej sprzedaży. Każdorazowo prosimy kontaktować się bezpośrednio z serwisem prowadzącym sprzedaż biletów na dane wydarzenie. Link do strony dystrybutora znajduje się w opisie danego wydarzenia na naszej stronie internetowej w zakładce wydarzenia.

3Miejsca parkingowe
Dojazd do parkingów PreZero Areny Gliwice jest możliwy od strony ulic Kujawskiej oraz Akademickiej. Obiekt dysponuje 25 dedykowanymi miejscami parkingowymi, które udostępniane są przed wydarzeniem. Miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych podczas wydarzeń w PreZero Arenie Gliwice są bezpłatne. Nie ma konieczności ich rezerwowania. Obsługa parkingowa umożliwia wjazd na podstawie karty parkingowej osoby niepełnosprawnej umieszczonej za szybą pojazdu. Wszelkich informacji na miejscu udzieli służba informacyjna rozmieszczona przy wjazdach na parkingi.

4Służby i wolontariusze
Służby informacyjne oraz wolontariusze rozmieszczeni są w głównych przejściach PreZero Areny Gliwice oraz poza obiektem, np. przy wjeździe na dany parking. Obie grupy posiadają oznaczenia tak, aby łatwo było rozpoznać ich z oddali (służby – czarny uniform z napisem “Służba informacyjna/Ochrona”, wolontariusze – błękitne kurtki / pomarańczowe koszulki oraz identyfikator z napisem „Wolontariusz”).

#3 PARKING

Na terenie obiektu znajdują się parkingi mieszczące 800 pojazdów. Przy okazji wydarzeń uruchamiane są również parkingi alternatywne.

W trakcie wydarzeń parking jest płatny. Ceny różnią się w zależności od wydarzenia. Miejsce parkingowe można kupić online z wyprzedzeniem lub na miejscu. Link do strony, na której można zarezerwować miejsce parkingowe znajduje się w opisie wydarzenia na naszej stronie internetowej. W sytuacji, gdy w PreZero Arenie Gliwice nie odbywa się wydarzenie, można za darmo zaparkować na dowolnym z pięciu parkingów (P1-P5). Do dyspozycji dla osób z niepełnosprawnościami jest 25 miejsc parkingowych, które dostępne są tylko dla pojazdów posiadających widoczne oznaczenie. Wjazd dla takich pojazdów jest bezpłatny.

#4 DOJAZD

Zobacz jak najszybciej dojechać do areny:

1Samochodem
PreZero Arena Gliwice położona jest przy strategicznym węźle autostrad A1 i A4 oraz Drogowej Trasy Średnicowej, co umożliwia łatwy i szybki dojazd z pobliskich miast oraz łatwą komunikację z innymi województwami.
2Autobusem
Do PreZero Areny Gliwice dojeżdża autobus ZTM nr 702 z centrum oraz linia M1 z Katowic. Sprawdź rozkład jazdy (tutaj). Przystanek to Gliwice Arena Widowiskowo-Sportowa.
3Pociągiem
Gliwicki dworzec PKP obsługuje liczne połączenia krajowe. Odległość do PreZero Areny Gliwice to 3 km. Można dojechać pieszo, rowerem, hulajnogą, autobusem 702 lub taksówką.
4Samolotem
PreZero Arena Gliwice jest 50 km od Portu Katowice-Pyrzowice i 70 km od Krakowa Balice. Dojazd z obu lotnisk autostradami A1 i A4 jest szybki." zamieńmy na "PreZero Arena Gliwice jest położona 50 kilometrów od portu lotniczego Katowice-Pyrzowice i 70 kilometrów od lotniska Kraków Balice. Dojazd z obu lotnisk jest możliwy autostradami A1 i A4.