Skorzystaj z naszej oferty lożowej! Twoja przepustka do świata wyjątkowych wrażeń - dowiedz się więcej
search-svgrepo-com (2)
search-svgrepo-com (2)
search-svgrepo-com (2)

27 marca, 2024

Koncert juibileuszowy z okazji 70-lecia GOPR – pasmo ogromnych emocji

Wspomnienia z jubileuszu z okazji 70-lecia GOPR pozostaną w sercach uczestników, ratowników oraz Zespołu Operatora na zawsze. To niezwykłe wydarzenie nie było jedynie koncertem, ale prawdziwą lekcją bezinteresownej troski o innych i budowania wspólnoty.

Świętowanie zaczęliśmy od wspaniałego wydarzenia towarzyszącego: tuż przed koncertem jubileuszowym na placu głównym czekała nas wyjątkowa strefa pełna atrakcji dla całych rodzin. Atmosfera była niesamowita, a już na wejściu witające nas pojazdy ratunkowe GOPR zapowiadały niezapomnianą przygodę.

Stoiska edukacyjne były prawdziwą kopalnią wiedzy o pracy ratowników górskich. Można było dowiedzieć się więcej o technikach ratowniczych, sprzęcie używanym podczas akcji czy zasadach bezpieczeństwa w górach. Dla najmłodszych były przygotowane warsztaty, gdzie mogli uczyć się podstawowych zasad udzielania pomocy w nagłych sytuacjach. Nie brakowało także emocjonujących prezentacji pojazdów używanych przez GOPR. Samochody terenowe, skutery śnieżne, quady - to tylko niektóre z pojazdów, które można było zobaczyć z bliska, a nawet przetestować i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Na odważne dzieci czekała ściana wspinaczkowa, na której mogły poczuć dreszczyk emocji. Strefa Chwyciarni zachęcała do aktywności fizycznej i sprawnościowej, co sprawiło, że nie tylko maluchy, ale całe rodziny świetnie się bawiły. Zadania sprawnościowe stanowiły nie tylko zabawę, ale także naukę odpowiedniego reagowania w sytuacjach kryzysowych. Dzięki nim można było lepiej zrozumieć pracę ratowników i docenić ich codzienną odwagę oraz poświęcenie.

Koncert dla prawdziwych bohaterów 

Już sam widok 40-osobowej orkiestry przygotowującej się do występu, pod batutą Jana Stokłosy, zapowiadał niezapomniane doświadczenie. Artystyczna elita, w tym O.S.T.R, Tomasz Organek, Maria Peszek czy Natalia Szroeder, razem z innymi gwiazdami muzycznymi, zebrała się, aby uczcić tych, którzy każdego dnia stawiają swoje życie na szali, ratując innych.

Ale to nie tylko o muzykę chodziło tego wieczoru. Każdy dźwięk, każde słowo, było hołdem składanym ratownikom GOPR. Koncert miał także wymiar charytatywny - dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na wsparcie i leczenie tych niezwykłych ludzi, którzy bez wahania niosą pomoc innym. W sercu tego wydarzenia tkwiła idea solidarności i wspierania tych, którzy nieustannie dbają o nasze bezpieczeństwo. GOPR to nie tylko zwykła organizacja ratownicza - to symbol nadziei i bezinteresownej pomocy, który został uwieczniony w każdej nucie tego niezwykłego koncertu.

- Gratuluję pięknego jubileuszu 70-lecia Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, instytucji, która niezmiennie od lat cieszy się zasłużonym szacunkiem i prestiżem. Państwa misja i zaangażowanie zasługują na najwyższe wyrazy uznania. Ratownicy górscy z narażeniem życia, w trudnych warunkach, spieszą na pomoc potrzebującym, walcząc o ich zdrowie i życie. Nikt tak jak Wy nie kocha polskich gór, nie zna ich kaprysów i nie ma do nich tak dużego szacunku – mówił Jakub Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego, który objął koncert honorowym patronatem.

- Z satysfakcją i dumą obserwuję, jak rozwija się Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, szczególnie bliskie nam grupy Jurajska i Beskidzka. Cieszę się, że jako Samorząd Województwa Śląskiego mogliśmy dołożyć cegiełkę i wesprzeć Państwa działalność w niezbędny sprzęt i infrastrukturę. Dziękuję wszystkim ratownikom za służbę i pomoc niesioną drugiemu człowiekowi, za odwagę, determinację oraz bezinteresowność, za setki akcji i interwencji, za profesjonalizm i poświęcenie. To dzięki Wam możemy czuć się na stokach, szlakach i przełęczach bezpiecznie – dodał Marszałek.

To wydarzenie było nie tylko koncertem, ale też dowodem na to, jak wielką siłą jest ludzka empatia i wspólnota. Niezbitym dowodem na dobitny wydźwięk przedsięwzięcia było wzruszenie publiczności oraz finał z owacjami na stojąco.

___

Organizatorem koncertu jest Fundacja wspierania Ratownictwa Górskiego, Sportu i Działalności Charytatywnej Radan.

Koncert pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego.

Partnerzy: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, Fundacja GOPR, Miasto Gliwice, Radio 357

Zdjęcia: Michał Buksa  

facebook-square-svgrepo-com
instagram-svgrepo-com
linkedin-svgrepo-com
twitter-square-svgrepo-com (1)
play-square-svgrepo-com
Przeżyj emocje sportowe i koncertowe, będąc częścią ważnej zmiany dla środowiska.
Niezwykła przestrzeń przeznaczona do organizacji imprez sportowych oraz koncertów.
Arena pełna możliwości. Z nami pomysły zmienisz w rzeczywistość.

4,7

+ 10 199 opinii
Google

Koncert juibileuszowy z okazji 70-lecia GOPR – pasmo ogromnych emocji
Wybierając - akceptuję - wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, pikseli, znaczników i podobnych technologii. Umożliwiają one nam śledzenie Twojej aktywności, dzięki czemu możemy udoskonalać działanie strony. Wykorzystujemy je na potrzeby wykonywania anonimowych statystyk oraz w celach marketingowych.
Polityka prywatności