Skorzystaj z naszej oferty lożowej! Twoja przepustka do świata wyjątkowych wrażeń - dowiedz się więcej
search-svgrepo-com (2)
search-svgrepo-com (2)
search-svgrepo-com (2)
PreZero Arena Gliwice z nagrodą “Zielony Obiekt” MP Power Awards
23 kwietnia, 2024
Niezbędnik uczestnika: FAME 21
17 maja, 2024

25 kwietnia, 2024

Ekoen – stacja ładownia przyszłości już dostępna

KOLEJNY KROK W STRONĘ CZYSTEGO JUTRA

Firma PreZero – partner tytularny gliwickiego obiektu zainspirował zespół PreZero Areny Gliwice do wdrożenia szeregu rozwiązań, których celem jest redukcja wpływu obiektu na środowisko naturalne. Mimo, że operator areny od początku swojej działalności podchodził z ogromnym zaangażowaniem do działań proekologicznych – od momentu rozpoczęcia współpracy – wiele zmieniło się na jeszcze lepsze, co doskonale pokazuje jak ważna i cenna dla ochrony środowiska jest współpraca partnerska. Tworzenie obiektu przyjaznego środowisku, promowanie zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu zaowocowało konkretnymi działaniami – całkowitą redukcją plastiku ze strefy gastronomicznej, współpracą z aplikacją Too Good To Go, zmniejszeniem zużycia energii, montażem czasowych wyłączników oświetlenia na korytarzach, wymianą oświetlenia na LED a także optymalizacją harmonogramów w BMS do sterowania ogrzewaniem, wentylacją i oświetleniem, wybudowaniem kurtyn powietrznych na bramach Małej Areny, które ograniczają ucieczkę ciepłego powietrza czy zwiększonym zaangażowaniem w zakresie selektywnej zbiórki odpadów. W ramach działań proekologicznych zmniejszono także wykorzystanie papieru, wdrożono elektroniczny obiekt dokumentów i ograniczono zużycie zasobów naturalnych, m.in. poprzez stosowanie filtrów i perlatorów w kranach czy wprowadzenie kranów czasowych z ograniczonym wypływem wody. Co więcej zespół PreZero Areny Gliwice właśnie wykonał kolejny krok w stronę zrównoważonego rozwoju – stacja ładowania pojazdów elektrycznych na terenach zewnętrznych jest już dostępna.

EKOEN – STACJA ŁADOWANIA PRZYSZŁOŚCI

Szybkość, dostępność i wygoda, prosta płatność kartą bez rejestracji i bez aplikacji. Tak w skrócie można opisać HUB EKOEN Gliwice, który powstał przy PreZero Arenie Gliwice. Hub posiada 3 stanowiska CCS, które umożliwiają ładowanie mocą 350 kW, co pozwala zwiększyć zasięg auta o 100 km nawet w 5 minut. Dobrym standardem Ekoen jest świadczenie usług ładowania na bazie wielostanowiskowych HUBów wyłącznie w oparciu o ultraszybkie ładowanie o mocy docelowej 350 kW. Rozwiązania stosowane przez nas nastawione są na zapewnienie wysokiego poziomu komfortu klientów. Hub Ekoen w Gliwicach to obiekt budowany w technologii Ekoen 2.0 – trzy stanowiska ładowania z mocą do 350 kW, bezpośrednie płatności kartą, zadaszenie oraz ławka , pylon z widoczną ceną. Stacja przy PreZero Arena Gliwice to pierwsza lokalizacja sieci na Śłąsku. Ekoen to spółka świadcząca usługi ładowania pojazdów elektrycznych przez sieć tzw. HUBów ładowania pojazdów elektrycznych, czyli wielostanowiskowych stacji ultraszybkiego ładowania, działających w oparciu o koncepcję klasycznych stacji benzynowych, z wykorzystaniem ultraszybkich ładowarek o dużej mocy. Swoje cele Ekoen realizuje dzięki wykwalifikowanej kadrze oraz unikalnemu produktowi jakim są HUBy EKOEN.
Budowa stacji ładowania pojazdów elektrycznych to ważny krok w kierunku bardziej zrównoważonej przyszłości. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy zmniejszyć emisję szkodliwych substancji do atmosfery, co ma pozytywny wpływ na nasze środowisko. – mówi dyrektor działu sprzedaży i marketingu PreZero Areny Gliwice, Konrad Kozioł – Jestem przekonany, że rozwój infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych może także zachęcić więcej osób do korzystania z samochodów elektrycznych, co dalej przyczyni się do ograniczenia emisji CO2 i innych gazów cieplarnianych. To ważny krok w drodze do bardziej ekologicznej mobilności, którą warto wspierać i rozwijać.

EKO NA CO DZIEŃ

Zarówno w strefie biurowej jak i w strefie Public, gdzie przebywają pracownicy i goście licznie organizowanych w obiekcie wydarzeń – udostępnione zostały dystrybutory na wodę, zachęcające do tego, aby pić z bidonów, a tym samym zredukować ilość produkowanego plastiku. W ramach edukacji ekologicznej, zespół PreZero Areny Gliwice zaplanował rocznie pięć bezpłatnych, ogólnodostępnych wydarzeń, które na celu mają promocję świadomego i ekologicznego stylu życia – najbliższe czeka nas już 11 maja.

 

 

 

facebook-square-svgrepo-com
instagram-svgrepo-com
linkedin-svgrepo-com
twitter-square-svgrepo-com (1)
play-square-svgrepo-com
Przeżyj emocje sportowe i koncertowe, będąc częścią ważnej zmiany dla środowiska.
Niezwykła przestrzeń przeznaczona do organizacji imprez sportowych oraz koncertów.
Arena pełna możliwości. Z nami pomysły zmienisz w rzeczywistość.

4,7

+ 10 199 opinii
Google

Ekoen – stacja ładownia przyszłości już dostępna
Wybierając - akceptuję - wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, pikseli, znaczników i podobnych technologii. Umożliwiają one nam śledzenie Twojej aktywności, dzięki czemu możemy udoskonalać działanie strony. Wykorzystujemy je na potrzeby wykonywania anonimowych statystyk oraz w celach marketingowych.
Polityka prywatności