Cykl spektakli teatralnych dla małych i dużych w PreZero Arenie Gliwice.

W niedzielne poranki zapraszamy dzieci w każdym wieku do wspólnej zabawy z kolektywem teatralnym Lufcik na korbkę. W ramach drugiego sezonu cyklu odbędą się cztery przedstawienia, które rozwijają wyobraźnię, budzą ciekawość otaczającego świata i zachęcają uczestników do współtworzenia spektaklu.

10.12.2023: „Szydełkowa szopka babci Klary” 

Są tacy, którzy UWIELBIAJĄ święta Bożego Narodzenia, są też tacy, którzy NIE CIERPIĄ świątecznego rozgardiaszu…

Tak też jest z naszymi bohaterami. Brat i Siostra w zawirowaniach świątecznych przygotowań, przekomarzając się nieustannie, przypominają słuchaczom o gwiazdkowych tradycjach, obyczajach, przypominają historię Bożego Narodzenia, historię znaną od ponad 2 tysięcy lat. Jeżeli chcecie dowiedzieć, dlaczego na czubku choinki wieszamy gwiazdę, dlaczego łańcuchy powinny być jak najdłuższe i kolorowe, dlaczego pieczemy pierniczki, jeśli chcecie zaśpiewać z nami kolędy i pastorałki zapraszamy na „Szydełkową szopkę babci Klary”.

Spotkacie tu wszystkie postaci znane z tradycyjnej szopki, wyczarowane przez Babcię Klarę przy pomocy Włóczki i Szydełka. Jest tu Dzieciątko, Maria, Józef, są Trzej Królowie, Pasterze, Zwierzęta i… duuużo Aniołów.

INFORMACJE

10.12.2023

12:00

Hol C

na Eventim.pl

Każda osoba, bez względu na wiek powinna posiadać bilet wstępu.
Rodziny i kilkuosobowe grupy zachęcamy do zakupu pakietu biletów odpowiadającego danej liczbie członków rodziny/grupy.

Parking bezpłatny