Skorzystaj z naszej oferty lożowej! Twoja przepustka do świata wyjątkowych wrażeń - dowiedz się więcej
search-svgrepo-com (2)
search-svgrepo-com (2)
search-svgrepo-com (2)

14 grudnia, 2021

Mistrzowskie Gliwice!

Za nami Mistrzostwa Świata w Teqballu w Arenie Gliwice, czyli cztery dni wypełnione sportowymi emocjami. Zaczęliśmy we wtorek, a zmagania o podium zakończyliśmy w sobotę. Walkę o tytuł podjęły reprezentacje z 35 krajów. Jak na mistrzostwa przystało nie obyło się bez pełnych trybun, wzruszeń, zaciętej sportowej rywalizacji, medali dla Polski i kilku niespodzianek.

Teqball to stosunkowo młoda dyscyplina rodem z Węgier, która zdążyła już podbić serca gliwiczan i miłośników piłki na całym świecie. Podczas mistrzostw mieliście okazje przekonać się, że ten sport nie jest łatwy i wymaga niemałych umiejętności.

Super atmosfera

- Emocje, kibice, super klimat i super atmosfera – mówił zdobywca brązu w kategorii indywidualnej mężczyzn, Adrian Duszak. – Teqball to jest trudna dyscyplina, w którą łatwo się wciągnąć i zostać z nią na całe życie. Otóż to! Gliwice jak zwykle sprostały wyzwaniu i połknęły teqballowego bakcyla. Chętnie odbijaliście piłeczkę i wyszło Wam to brawurowo. Pokazaliście, że to sport dla wszystkich, wyzwanie podjęły zarówno szkraby z rodzicami jak i seniorzy, a najlepsi z Was zgarnęli bilety na 65 Galę KSW. Jeśli wciąż Wam się wydaje, że piłka to sport zarezerwowany wyłącznie dla mężczyzn, z błędnego przekonania wyprowadzi Was Paulina Łężak. - Branża zdominowana przez mężczyzn? Dopiero zaczynamy się rozkręcać. To są pierwsze mistrzostwa, gdzie grały dziewczyny i wcale nie było ich mało, bo aż piętnaście reprezentacji – zapewniała wicemistrzyni teqballa w kategorii indywidualnej kobiet.

Giganci piłki w gliwicach

Wielkie święto piłki przyciągnęło tłumy do gliwickiej areny, a Wy po raz kolejny udowodniliście, że jesteście najlepszymi kibicami. Warto dodać, że nie tylko my jesteśmy pod wrażeniem atmosfery podczas teqballowych mistrzostw. Klimat panujący w mieście docenił gracz znany przede wszystkim z Arsenalu, legenda piłki nożnej – Robert Pires, który Polskę odwiedził po raz pierwszy, a Arenę Gliwice porównał do londyńskiego O2. Ale to nie jedyny ambasador teqballu, który odwiedził nas, podczas mistrzostw – ceremonię otwarcia uświetniła obecność Łukasza Podolskiego, kiedyś kanoniera, dziś zawodnika Górnika Zabrze. - Wierzymy, że sport jest dla wszystkich, dlatego chętnie włączamy gliwiczan w aktywności sportowe, podczas wydarzeń organizowanych w Arenie Gliwice – mówi Łukasz Buszmen, manager ds. promocji gliwickiej areny – tym razem nagrodziliśmy pięciu najwierniejszych kibiców teqballu, którzy podzieli się z nami fotografiami z najbardziej emocjonujących momentów na trybunach. Zwycięzcy otrzymali piłki z autografem Łukasza Podolskiego, ale uwaga – to nie koniec. Przed nami jeszcze jeden konkurs - śledźcie nasze social media, każdy ma szansę na wygraną, a nagroda... no cóż - to będzie naprawdę nie lada gratka dla kibiców piłki.

Walka o mistrzostwo

Czwarty dzień mistrzostw okazał się prawdziwą kulminacją emocji. Poziom był bardzo wyrównany, a walka niesamowicie zacięta. Złoto powędrowało do Węgier, Brazylii i Serbii, a dodatkową atrakcją był mecz pokazowy, wisienka na torcie - drużyna francuska w składzie Robert Pires i Julien Grondin zmierzyła się z polskim deblem, Adrianem Duszakiem i Bartłomiejem Frańczukiem. Te niezapomniane widowisko zapisało się na kartach historii Gliwic i przysporzyło nam apetytu na znacznie więcej. Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich wygłodniałych sportowych emocji – to dopiero początek wielkich wrażeń w gliwickiej arenie. Już w sobotę 65 gala KSW, a w Nowym Roku mamy dla Was jeszcze więcej piłki. Bądźcie z nami! #Gliwice

facebook-square-svgrepo-com
instagram-svgrepo-com
linkedin-svgrepo-com
twitter-square-svgrepo-com (1)
play-square-svgrepo-com
Przeżyj emocje sportowe i koncertowe, będąc częścią ważnej zmiany dla środowiska.
Niezwykła przestrzeń przeznaczona do organizacji imprez sportowych oraz koncertów.
Arena pełna możliwości. Z nami pomysły zmienisz w rzeczywistość.

4,7

+ 10 199 opinii
Google

Mistrzowskie Gliwice!
Wybierając - akceptuję - wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, pikseli, znaczników i podobnych technologii. Umożliwiają one nam śledzenie Twojej aktywności, dzięki czemu możemy udoskonalać działanie strony. Wykorzystujemy je na potrzeby wykonywania anonimowych statystyk oraz w celach marketingowych.
Polityka prywatności