Skorzystaj z naszej oferty lożowej! Twoja przepustka do świata wyjątkowych wrażeń - dowiedz się więcej
search-svgrepo-com (2)
search-svgrepo-com (2)
search-svgrepo-com (2)
Aktywne wakacje! Półkolonie dla dzieci w Arenie Gliwice
Aktywne wakacje! Półkolonie dla dzieci w Arenie Gliwice
13 maja, 2021
Arena Gliwice gospodarzem Runmageddonu Silesia
Arena Gliwice gospodarzem Runmageddonu Silesia
25 maja, 2021

17 maja, 2021

Dwa miasta, trzy konkurencje. 27 maja startują AMP we Wspinaczce Sportowej

Blisko 270 uczestników reprezentujących 45 uczelni zapowiedziało swój start w tegorocznych Akademickich Mistrzostwach Polski we Wspinaczce Sportowej, które w dniach 27-30 maja odbędą się w Katowicach i Gliwicach.

W trakcie Mistrzostw uczestnicy tradycyjnie walczyć będą w trzech konkurencjach – boulderingu, wspinaczce na trudność i na czas. Pierwsza rozegrana zostanie w piątek 28 maja w boulderowni BLOKatowice. Kolejne dwie w sobotę i niedzielę (29-30 maja) w Chwyciarni Arena Gliwice, która po raz pierwszy będzie gospodarzem największej imprezy wspinaczkowej w Polsce.

AMP we Wspinaczce Sportowej na Śląsku to już praktycznie tradycja. W tym roku AZS Katowice zorganizuje tę imprezę po raz siódmy z rzędu, więc najwyższa pora na zmiany. Zawodnicy rywalizujący we wspinaczce na trudność i „czasówce”, po raz pierwszy zmierzą się ze sobą na 19-metrowej ścianie gliwickiej Chwyciarni, która należy do największych i najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce – mówi Katarzyna Szemes-Rozmus, organizator imprezy. Przed nami trzy dni sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie. Jak co roku wśród rywalizujących o medale nie zabraknie utytułowanych zawodników.

Swój przyjazd na Śląsk zapowiedziały już m.in. Ida Kupś, dominatorka polskiej sceny boulderowej, czterokrotna Mistrzyni Polski, Wicemistrzyni Europy juniorek z 2017 roku w boulderingu, a także Katarzyna Ekwińska, ubiegłoroczna Mistrzyni i Wicemistrzyni Polski w kolejno wspinaczce na trudność i boulderingu.

Swoich reprezentantów do Katowic i Gliwic ma zamiar przysłać 45 uczelni z całej Polski. Wśród nich Uniwersytet Warszawski, który podczas tegorocznej edycji bronić będzie podwójnego złota z ubiegłego roku, wywalczonego w klasyfikacjach drużynowych kobiet i mężczyzn.

Ostatnie dwie edycje AMP dla naszej ekipy nie mogły ułożyć się lepiej. W 2019 roku – finały wszystkich konkurencji z udziałem kogoś „z naszych”, zwieńczone złotem dla chłopaków i wyrwane zwycięstwo niezwykle mocnej reprezentacji AGH Kraków. Ubiegłoroczne AMPy w nowej odsłonie, w nowych, niekoniecznie ciekawszych, czasach, a termin przeniesiony z kwietnia na wrzesień. Były obawy, że nie wszyscy będą mogli wystartować, że nie wszyscy przygotowali się do zawodów tak, jakby chcieli. Ale poszło świetnie! Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej nie tylko mężczyzn, jak rok wcześniej, ale również kobiet! – mówi Marta Czajkowska, trenerka sekcji wspinaczki sportowej Uniwersytetu Warszawskiego. Zdaję sobie sprawę z tego, że tegoroczne zawody mogą być loterią, i że często trudniej broni się wywalczonej pozycji niż „goni króliczka”. Presja może zrobić swoje, a zawodnicy innych uczelni przecież nie śpią, tylko też trenują. Z drugiej strony, mamy mocne zaplecze i „czarne konie”. Pamiętajmy też, że to jedyne zawody we wspinaczce sportowej, gdzie liczy się nie tylko jedna gwiazda, ale wynik kilku zawodników. Oczywiście, mam nadzieję, że tym razem też będziemy cieszyć się z sukcesów oraz, że routseterzy przygotują masę świetnego wspinania! – dodaje.

Akademickie Mistrzostwa Polski we Wspinaczce Sportowej współfinansowane są ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Miasta Katowice oraz Miasta Gliwice.

Partnerami tegorocznej edycji są firmy: Mammut, Singing Rock, Scarpa, Grivel, Lhotse, WELD, Everberg i Red Bull. Patroni medialni: Polskie Radio Czwórka, TVP3 Katowice oraz portale Pasja AZS i Wspinanie.pl. Głównym sponsorem całego cyklu AMP jest Grupa LOTOS.

facebook-square-svgrepo-com
instagram-svgrepo-com
linkedin-svgrepo-com
twitter-square-svgrepo-com (1)
play-square-svgrepo-com
Przeżyj emocje sportowe i koncertowe, będąc częścią ważnej zmiany dla środowiska.
Niezwykła przestrzeń przeznaczona do organizacji imprez sportowych oraz koncertów.
Arena pełna możliwości. Z nami pomysły zmienisz w rzeczywistość.

4,7

+ 10 199 opinii
Google

Dwa miasta, trzy konkurencje. 27 maja startują AMP we Wspinaczce Sportowej
Wybierając - akceptuję - wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, pikseli, znaczników i podobnych technologii. Umożliwiają one nam śledzenie Twojej aktywności, dzięki czemu możemy udoskonalać działanie strony. Wykorzystujemy je na potrzeby wykonywania anonimowych statystyk oraz w celach marketingowych.
Polityka prywatności