Skorzystaj z naszej oferty lożowej! Twoja przepustka do świata wyjątkowych wrażeń - dowiedz się więcej
search-svgrepo-com (2)
search-svgrepo-com (2)
search-svgrepo-com (2)
Nowe godziny otwarcia kasy Areny Gliwice
Ważne informacje dla posiadaczy biletów zakupionych w kasie Areny Gliwice, które zostały zmienione lub odwołane
1 czerwca, 2020
Arena Online z młodymi gwiazdami muzyki
Arena Online z młodymi gwiazdami muzyki
5 czerwca, 2020

2 czerwca, 2020

Drugie urodziny Areny – podsumowanie

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Drugie urodziny, czyli dwa dni świętowania, a dokładniej mówiąc: oglądania. W miniony weekend, Arena Gliwice obchodziła swoje drugie urodziny – online i z ponad 70-tysięczną widownią!

Pierwszy na scenie wystąpił Marek Szołtysek. Autor książek o śląskiej kulturze i znana, regionalna osobowość „godoł o geburstagu”, czyli dlaczego w naszym regionie obchodzi się urodziny, a gdzie indziej imieniny. Tak rozpoczęliśmy spotkanie piątkowe. Po rozmowie impreza przeniosła do kuchni – każde przyjęcie wiąże się przecież z dobrym jedzonkiem. I tutaj do akcji wkroczył Remigiusz Rączka znany z programu „Rączka gotuje”. Na wizji Areny Online podzielił się z widzami sekretem na idealne przygotowanie typowego niedzielnego obiadu na Śląsku.

[/vc_column_text][vc_single_image media=”91265″ media_width_percent=”100″][vc_column_text]Jak już zostało „pogodane” i „powarzone” (czyli ugotowane), wieczorem przyszedł czas na koncert śląskich hitów. Śląskie szlagiery mają wielu wielbicieli i na dobre wtopiły się w muzyczną tradycję Górnego Śląska, a kto lepiej mógłby je zaprezentować, niż pochodzący z Chorzowa Mirek Szołtysek i jego Wesołe Trio.

Piątkowa odsłona naszych urodzin była ukłonem w stronę regionu, w którym jest wielu miłośników śląskich tradycji. Z kolei sobotę spędziliśmy pod znakiem najlepszych propozycji, do jakich przez dwa lata przyzwyczailiśmy naszych gości. Od świetnego jedzenia do wyśmienitej muzyki – ocenia Łukasz Buszman, manager ds. promocji Areny Gliwice.

Drugi dzień urodzin Areny Gliwice obfitował w jeszcze większą ilością atrakcji. Rolę gospodarza objął Mariusz Kałamaga – już bez żółtego sweterka, ale za to z charakterystyczną burzą włosów dbał o odpowiedni poziom rozbawienia widzów Areny.

Znana ze sportowych emocji i wydarzeń gliwicka hala wyszła z propozycją dla kibiców koszykówki, siatkówki i futsalu proponując im challenge sportowy w wykonaniu lokalnych drużyn GTK Gliwice i Piast Gliwice – Futsal i sąsiadów z pobliska, czyli Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Zawodnicy różnych dyscyplin wzajemnie zadawali sobie zadania do wykonania więc było dużo… zabawy.

Urodziny nie mogłyby się odbyć się bez atrakcji dla dzieci, zatem było interaktywne przedstawienie z Lufcikiem na Korbkę. A tuż po spektaklu, o urodzinową ucztę dla zmysłów zadbał Julien Secher, uczestnik drugiej edycji Masterchef Polska. Na zakończenie wystąpił nowofalowy duet Rat Kru, których muzyka za nic nie daje się wepchnąć do żądnej szufladki. To mieszanka elektroniki z hip-hopem, która przypadnie do gustu miłośnikom dźwięków z lat 90. i początku lat dwutysięcznych.

Urodzinowe występy poza elementem kultury i muzyki, miały też wartość społeczną. Pomagaliśmy zebrać środki dla gliwickiej Fundacji Qlavi, by zorganizować zajęcia rehabilitacyjne dla niepełnosprawnych osób z Gliwic. Zbiórka jest dostępna jeszcze przez najbliższych kilka tygodni, więc wciąż można dołożyć swoją cegiełkę.

Zachęcamy do zerknięcia i dziękujemy, że jesteście z nami – zasięgi oglądalności weekendowych propozycji sięgnęły 70 tysięcy osób![/vc_column_text][vc_single_image media=”91236″ media_width_percent=”100″][/vc_column][/vc_row]

facebook-square-svgrepo-com
instagram-svgrepo-com
linkedin-svgrepo-com
twitter-square-svgrepo-com (1)
play-square-svgrepo-com
Przeżyj emocje sportowe i koncertowe, będąc częścią ważnej zmiany dla środowiska.
Niezwykła przestrzeń przeznaczona do organizacji imprez sportowych oraz koncertów.
Arena pełna możliwości. Z nami pomysły zmienisz w rzeczywistość.

4,7

+ 10 199 opinii
Google

Drugie urodziny Areny – podsumowanie
Wybierając - akceptuję - wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, pikseli, znaczników i podobnych technologii. Umożliwiają one nam śledzenie Twojej aktywności, dzięki czemu możemy udoskonalać działanie strony. Wykorzystujemy je na potrzeby wykonywania anonimowych statystyk oraz w celach marketingowych.
Polityka prywatności