Skorzystaj z naszej oferty lożowej! Twoja przepustka do świata wyjątkowych wrażeń - dowiedz się więcej
search-svgrepo-com (2)
search-svgrepo-com (2)
search-svgrepo-com (2)
Odwołanie koncertu Perfect
Koncert Perfect przełożony
19 października, 2020
Freestyle Heroes - nowy termin
Freestyle Heroes – nowy termin
23 października, 2020

20 października, 2020

XXVI Gala Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach

W minioną sobotę odbyła się XXVI Gala Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w GliwicachW tym roku wydarzenie ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju i na świecie, miało inny charakter i odbyło się w formie gali telewizyjnej.  

 Gala Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach corocznie gromadziła kilkuset gości. W tym roku, mimo okrągłego, 30 jubileuszu, ze względów bezpieczeństwa podjęto inną decyzję. 

Uroczystość, która tradycyjnie już odbyła się Arenie Gliwice, miała charakter hybrydowy o zawężonym kręgu gości. Dzięki wykorzystaniu studio nagrań w Arenie Gliwice – Arena Online – całość była transmitowana on-line, by mogli zobaczyć wszyscy zainteresowani. 

Podczas wydarzenia rozstrzygnięto XI edycję Konkursu „Marka-Śląskie”. Nagroda jest podziękowaniem za znaczący wkład w rozwój województwa śląskiego i ma charakter honorowy. Wyróżnione zostają osoby, firmy i instytucje ze Śląska pokazujące zmiany dokonujące się w województwie i podkreślających te wartości, które o naszym regionie powinna wiedzieć Polska, Europa i świat. 

Historia konkursu sięga roku 2006, kiedy Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Gliwicach wraz z Polską Dziennikiem Zachodnim i Polskim Radiem Katowice zainicjowała powołanie honorowego wyróżnienia pod nazwą „Marka-Śląskie”. Trzy lata później, w 2009 r, zostało wpisane w Strategię Rozwoju Województwa Śląskiego jako stały element promocji.  

Od 2016 r. nagrody przyznawane są w 13 kategoriach koncentrujących się wokół aspektów przemysłowo-gospodarczych oraz na zjawiskach społecznych: kulturalnych, politycznych i sportowych. W obecnej, XI edycji Kapituła może przyznać dodatkową nagrodę „SuperMarka-Śląskie, dla osoby lub podmiotu, który stał się nadzwyczajnym symbolem regionu śląskiego, marką rozpoznawalną w kraju i zagranicą. 

Ze względu na zachowanie zasad bezpieczeństwa, sobotnią uroczystość ograniczono do rozstrzygnięcia Xedycji Konkursu „Marka-Śląskie”, który jest współfinansowany ze środków województwa śląskiegoGalę RIPH oficjalnie rozpoczęli Prezydent Gliwic Adam Neumann i Wiktor Pawlik, prezes Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach. 

– Sukces miasta Gliwice, do którego doszliśmy po 30 latach, to w znacznej mierze udział gliwickich, regionalnych przedsiębiorców  mówił w sobotę Adam Neumann. 

Nagrodę otrzymali:

GOSPODARKARytex Sp. z o. o.  
NAUKA: Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Metalurgii Żelaza im. Stanisława Staszica 
KULTURA: Akademicki Chór Politechniki Śląskiej 
DZIEDZICTWO KULTUROWE REGIONU: Dworzec PKP w Wodzisławiu Śląskim 
SPORT: Beskidzie Towarzystwo Sportowe “REKORD” 
TURYSTYKA I REKREACJA: Kolej Linowa “Szyndzielnia” 
PRODUKT: Brama do odkażania WAAM GATE MED. 1.0., Waam Sp. z o.o. 
USŁUGA: EMT-Systems Sp. z o.o. 
ZDROWIE: Narodowy Instytut Onkologii Oddział Gliwice 
ORGANIZACJE POZARZĄDOWE: Fundacja Oko w Oko z Rakiem 
SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ BIZNESU: CEMEX Cementownia Rudniki 
MEDIA: Kwartalnik “Strony Ziemi Pszczyńskiej” wydawany przez Gościniec s.c. 
OSOBOWOŚĆ ROKU: Zygmunt Frankiewicz, Senator RP 
SUPERMARKA-ŚLĄSKIE: Arkadiusz Mężyk, Rektor Politechniki Śląskiej 

W imieniu wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych głos zabrał profesor Adam Zieliński, dyrektor Insytutu Metalurgii Żelaza im. Stanisława Staszica, a wręczanie nagród urozmaicił występ Akademickiego Chóru Politechniki Śląskiej, zwycięzców w kategorii kultura, oraz artystów Opery Śląskiej. 

Transmisję z gali można zobaczyć m.in. na stronie Areny Gliwice na Facebooku: KLIKNIJ TUTAJ.

 

facebook-square-svgrepo-com
instagram-svgrepo-com
linkedin-svgrepo-com
twitter-square-svgrepo-com (1)
play-square-svgrepo-com
Przeżyj emocje sportowe i koncertowe, będąc częścią ważnej zmiany dla środowiska.
Niezwykła przestrzeń przeznaczona do organizacji imprez sportowych oraz koncertów.
Arena pełna możliwości. Z nami pomysły zmienisz w rzeczywistość.

4,7

+ 10 199 opinii
Google

XXVI Gala Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach
Wybierając - akceptuję - wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, pikseli, znaczników i podobnych technologii. Umożliwiają one nam śledzenie Twojej aktywności, dzięki czemu możemy udoskonalać działanie strony. Wykorzystujemy je na potrzeby wykonywania anonimowych statystyk oraz w celach marketingowych.
Polityka prywatności