Skorzystaj z naszej oferty lożowej! Twoja przepustka do świata wyjątkowych wrażeń - dowiedz się więcej
search-svgrepo-com (2)
search-svgrepo-com (2)
search-svgrepo-com (2)

24 lutego, 2020

Teatr dla dzieci w Arenie Gliwice

29 lutego, w sobotę odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu: Teatr dla dzieci w Arenie Gliwice.

Lufcik na Korbkę przeniesie widzów małych i dużych do magicznego świata opowieści i bajek. Lufcik to kolektyw teatralny. Grają spektakle dla dzieci i nie tylko, bo dorośli również się dobrze na nich bawią.
Aktorzy potrafią opowiadać dzieciom niesamowite historie, aż te słuchają z zapartym tchem. Wplatają w nie piękne, klasyczne motywy znane z tradycyjnych bajek i popkultury. Zaczarowują publiczność sztuką opowieści. To, co tworzą, żyje tylko przez kilka chwil, w interakcji między bajarzem, a słuchaczem.
Przedstawienia artystów Lufcika mają charakter edukacyjno-rozrywkowy. Artyści mają pewną misję. Dobierają tematy w ten sposób, by pomagać poznawać dzieciom historie związane z kulturą Górnego Śląska. Malują słowami–w ciekawy i zabawny sposób przekazują wiedzę o regionie i wprowadzają śląskie słownictwo. Opowiadają o Śląsku po polsku.
Dlaczego po polsku? Śląska gwara to najbardziej staropolski z polskich dialektów. Jednak wiele dzieci w ogóle nie potrafi mówić po Śląsku–im młodsze pokolenie, tym mniejsza znajomość gŏdki.
Spektakle będą odbywać się raz w miesiącu, w niedziele od godziny 11.00 do 13.00. Bilety wstępu to 5 zł, zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Harmonogram:
  • 29 lutego 2020 -Teatr dla dzieci "O Utopcu, który nie lubił śniegu"
  • 29 marca 2020 -Teatr dla dzieci "Przyjaciel Małego Księcia
  • 5 kwietnia 2020 -Teatr dla dzieci "Teo, śląski dinozaur"
  • 24 maja 2020 -Teatr dla dzieci "Kogo Strzygą Strzygi"
Teatr dla dzieci organizowany jest w ramach projektu Nasza Arena. Wydarzenia będące jego częścią są tworzone z myślą o mieszkańcach powiatu gliwickiego, jak i całego regionu Śląska. Są związane z potrzebą aktywności, realizowania swojego hobby i spędzania czasu w ciekawy sposób. Wydarzenia są dostępne w dobrej cenie, w duchu myśli: kultura dostępna dla wszystkich. Nie ma ograniczeń wiekowych –jeśli są Państwo zainteresowani lub chcą spróbować czegoś nowego–serdecznie zapraszamy!

facebook-square-svgrepo-com
instagram-svgrepo-com
linkedin-svgrepo-com
twitter-square-svgrepo-com (1)
play-square-svgrepo-com
Przeżyj emocje sportowe i koncertowe, będąc częścią ważnej zmiany dla środowiska.
Niezwykła przestrzeń przeznaczona do organizacji imprez sportowych oraz koncertów.
Arena pełna możliwości. Z nami pomysły zmienisz w rzeczywistość.

4,7

+ 10 199 opinii
Google

Teatr dla dzieci w Arenie Gliwice
Wybierając - akceptuję - wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, pikseli, znaczników i podobnych technologii. Umożliwiają one nam śledzenie Twojej aktywności, dzięki czemu możemy udoskonalać działanie strony. Wykorzystujemy je na potrzeby wykonywania anonimowych statystyk oraz w celach marketingowych.
Polityka prywatności