Skorzystaj z naszej oferty lożowej! Twoja przepustka do świata wyjątkowych wrażeń - dowiedz się więcej
search-svgrepo-com (2)
search-svgrepo-com (2)
search-svgrepo-com (2)
TOP 5 filmów z motywem muzycznym
TOP 5 filmów z motywem muzycznym
22 marca, 2020
TOP 5 komedii romantycznych z lat 90.
TOP 5 komedii romantycznych z lat 90.
24 marca, 2020

23 marca, 2020

Serialowe intro – które najlepsze?

Muzyki nigdy za wiele. Ani seriali.

Mimo, że to już kolejny tydzień odkąd nasz zespół pracuje zdalnie, nasze koncertowe dusze i nawyki z pracy sprawiają, że przy wykonywaniu różnych zajęć ciągle… skupiamy się na kulturze.

Nawet gdy zegar wybije popołudniowe godziny, kiedy laptopy w stanie spoczynku stanowią ozdobny element biurka, my podczas relaksowania się z serialami proponowanymi na platformach VOD, wyłapujemy eventowe smaczki, a zwłaszcza te wiązane z muzyką.

Stwierdziliśmy, że to już najwyższy czas aby przyznać, że trochę tęsknimy za eventowym wirem pracy – wielokrotnie nawet po wykonaniu naszych obowiązków w trybie home office, czasami oglądamy wielokrotnie… serialowe intro.

Zapraszamy do lektury o odrobinie kultury, czyli #ArenaGliwiceProponuje.

Wielu fanów małego ekranu wie, że już w napisach początkowych ukryta jest interesująca historia. Nie mniej niż ta, którą śledzimy potem na ekranie. My dodamy do tego jeszcze jeden element. Coś, co łączy Dr House’a, Wielkie kłamstewka i Przyjaciół, z pozoru trzy zupełnie różne tytuły.

Piosenki. Wprowadzają w klimat, w mgnieniu oka pozwalają nam oderwać się od rzeczywistości i skupić się na opowiadanej historii. A jeśli utwór jest dobry, to zapisuje się w pamięci i osobno, bez serialu, osiąga popularność. Właśnie ta cecha – piosenka w czołówce, która stała się osławiona bez znajomości serialu przewodzi dzisiaj naszym muzycznym propozycjom.

Każda z pracowniczek działu promocji w Arenie Gliwice zaproponowała jedną piosenkę. Jesteście ciekawi jaką?

Teardrop – Massive Attack

Jedni znają Teardrop dzięki Massive Attack, a jedni znają Massive Attack dzięki serialowi Dr House. Historia cynicznego lekarza dostępna jest na Amazon Prime.

The Rembrandts – I’ll Be There For You

Czołówka Przyjaciół przez cały czas trwania serialu pozostawała niezmienna, czyli I’ll Be There For You słuchaliśmy przez 10 lat! Serial możecie zobaczyć na Netfliksie.

Michael Kiwanuka – Cold Little Heart

Wielkie kłamstewka to miniserial HBO, ale duży kawałek dobrej muzyki. Przekonajcie się sami, bo serial możecie zobaczyć na HBO GO.

Jakie jest Wasze ulubione intro? Macie jakieś muzyczne serialowe perełki? Podzielcie się nimi na naszym profilu na Facebooku.

 

 

facebook-square-svgrepo-com
instagram-svgrepo-com
linkedin-svgrepo-com
twitter-square-svgrepo-com (1)
play-square-svgrepo-com
Przeżyj emocje sportowe i koncertowe, będąc częścią ważnej zmiany dla środowiska.
Niezwykła przestrzeń przeznaczona do organizacji imprez sportowych oraz koncertów.
Arena pełna możliwości. Z nami pomysły zmienisz w rzeczywistość.

4,7

+ 10 199 opinii
Google

Serialowe intro – które najlepsze?
Wybierając - akceptuję - wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, pikseli, znaczników i podobnych technologii. Umożliwiają one nam śledzenie Twojej aktywności, dzięki czemu możemy udoskonalać działanie strony. Wykorzystujemy je na potrzeby wykonywania anonimowych statystyk oraz w celach marketingowych.
Polityka prywatności