Skorzystaj z naszej oferty lożowej! Twoja przepustka do świata wyjątkowych wrażeń - dowiedz się więcej
search-svgrepo-com (2)
search-svgrepo-com (2)
search-svgrepo-com (2)

12 kwietnia, 2022

Rugby na Wózkach w Gliwicach

W kwietniu Integracyjny Klub Sportowy Jeźdźcy z siedzibą w Mikołowie powołał sekcję sportową rugby na wózkach w Gliwicach. Bazą treningową obecnych mistrzów Polski została Arena Gliwice - to ogromny krok dla rozwoju sportów dla osób z niepełnosprawnościami w Gliwicach.

Zawodnicy IKS będą trenowali na Arenie Głównej. - Gliwickie miejsce sportu i rozrywki stwarza wygodne warunki do trenowania. – mówi Janusz Kozak, trener IKS Jeźdźcy - Oprócz boiska, na którym możemy ćwiczyć elementy taktyczne mamy również zaplecze sportowe: szatnię, magazynek, pokój trenerski. Kiedy stawką w sporcie jest zwycięstwo, droga jest jedna. To ciężka praca i poświęcenie. Jesteśmy przekonani, że na silnym fundamencie współpracy Areny Gliwice i klubu IKS Jeźdźcy możemy realizować nasze sportowe cele. Rugby na wózkach w Arenie Gliwice Po zeszłorocznym sukcesie klub przeszedł wielką zmianę. Oprócz pozyskania nowych zawodników pozyskał również zupełnie nowego partnera. Plany i rozwój klubu pozwoliły na stworzenie dwóch sekcji działających na terenie Mikołowa i Gliwic. Gliwicka sekcja sportowa rugby na wózkach to IKS Jeźdźcy Arena Gliwice, ale obie trenują właśnie przy ulicy Akademickiej. IKS Jeźdźcy  W sezonie 2022 IKS Jeźdźcy, broniąc mistrzostwa zgłosi do polskiej ligi rugby na wózkach dwa zespoły w rugby paraolimpijskim oraz w rugby'5, która ma szanse być w czołówce ligi piątek. Jak to się zaczęło? Jeźdźcy pojawili się na boisku po raz pierwszy w 2005 roku, a w 2012 przekształcili się w Integracyjny Klub Sportowy Jeźdźcy. Od początku założeniami treningów był rozwój indywidualny zawodnika poprzez sport, propagowanie aktywnego trybu życia i osiągniecie sukcesów sportowych. Kolejnym krokiem na drodze rozwoju klubu i zawodników było powołanie sekcji rugby na wózkach dzieci, która gra i trenuje pod nazwą IKS JEŹDŹCY JUNIOR. Co w tym sezonie?  Drużyny już w przyszłym miesiącu rozpoczynają sezon ligowy, który jest podzielony na cztery turnieje, podczas których rozegrane zostaną mecze systemem "każdy z każdym”. Pierwszy turniej odbędzie się w Arenie Gliwice w dniach 7-8 maja, następnie rozgrywki rugby na wózkach przeniosą się do Łodzi (25-26 czerwiec), Torunia (17-18 wrzesień), by na koniec sezonu wrócić do Gliwic i rozegrać swoje ostatnie mecze ligowe (12-13 listopad). Jedno jest pewne – to zupełnie nowy rozdział w historii gliwickiego sportu, a my już nie możemy doczekać się wspólnego kibicowania. Bądźcie z nami!      

facebook-square-svgrepo-com
instagram-svgrepo-com
linkedin-svgrepo-com
twitter-square-svgrepo-com (1)
play-square-svgrepo-com
Przeżyj emocje sportowe i koncertowe, będąc częścią ważnej zmiany dla środowiska.
Niezwykła przestrzeń przeznaczona do organizacji imprez sportowych oraz koncertów.
Arena pełna możliwości. Z nami pomysły zmienisz w rzeczywistość.

4,7

+ 10 199 opinii
Google

Rugby na Wózkach w Gliwicach
Wybierając - akceptuję - wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, pikseli, znaczników i podobnych technologii. Umożliwiają one nam śledzenie Twojej aktywności, dzięki czemu możemy udoskonalać działanie strony. Wykorzystujemy je na potrzeby wykonywania anonimowych statystyk oraz w celach marketingowych.
Polityka prywatności