Skorzystaj z naszej oferty lożowej! Twoja przepustka do świata wyjątkowych wrażeń - dowiedz się więcej
search-svgrepo-com (2)
search-svgrepo-com (2)
search-svgrepo-com (2)

18 marca, 2022

Najlepsze siatkarki świata w Arenie Gliwice!

24 reprezentacje wystąpią w mistrzostwach świata siatkarek w Polsce i Holandii. Turniej rozpocznie się 23 września, a Gliwice będą jednym z miast gospodarzy tych zawodów.

Po raz pierwszy w historii kobiece mistrzostwa zostaną rozegrane w dwóch krajach. Polska i Holandia będą gospodarzami turnieju, a ważna część spotkań rozegrana zostanie w Gliwicach (obok Gdańska i Łodzi to jedno z miast gospodarzy). Najlepsze zawodniczki pojawią się jesienią w Arenie Gliwice, a my znamy już grupy tych prestiżowych zawodów. Losowanie odbyło się w Lozannie. Cztery reprezentacje - Holandia, Polska, USA i Brazylia - zostały rozstawione, a do nich systemem serpentynowym dolosowano po pięć kolejnych, podzielonych na koszyki według miejsca w rankingu, w kolejności od niższych do najwyższych. Miejsce wykluczonej z rozgrywek Rosji zajęła Chorwacja. Oto wyniki losowania:
Grupa A: Holandia, Włochy, Belgia, Portoryko, Kamerun, Kenia Grupa B: Polska, Turcja, Dominikana, Korea, Tajlandia, Chorwacja Grupa C: USA, Serbia, Niemcy, Bułgaria, Kanada, Kazachstan Grupa D: Brazylia, Chiny, Japonia, Kolumbia, Argentyna Czechy W trakcie mistrzostw zostanie rozegranych 100 meczów

facebook-square-svgrepo-com
instagram-svgrepo-com
linkedin-svgrepo-com
twitter-square-svgrepo-com (1)
play-square-svgrepo-com
Przeżyj emocje sportowe i koncertowe, będąc częścią ważnej zmiany dla środowiska.
Niezwykła przestrzeń przeznaczona do organizacji imprez sportowych oraz koncertów.
Arena pełna możliwości. Z nami pomysły zmienisz w rzeczywistość.

4,7

+ 10 199 opinii
Google

Najlepsze siatkarki świata w Arenie Gliwice!
Wybierając - akceptuję - wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, pikseli, znaczników i podobnych technologii. Umożliwiają one nam śledzenie Twojej aktywności, dzięki czemu możemy udoskonalać działanie strony. Wykorzystujemy je na potrzeby wykonywania anonimowych statystyk oraz w celach marketingowych.
Polityka prywatności