Skorzystaj z naszej oferty lożowej! Twoja przepustka do świata wyjątkowych wrażeń - dowiedz się więcej
search-svgrepo-com (2)
search-svgrepo-com (2)
search-svgrepo-com (2)
Mistrzostwa świata w Gliwicach – sportowe wydarzenie grudnia
Mistrzostwa świata w Gliwicach – sportowe wydarzenie grudnia
29 listopada, 2021
Teqballowa zabawa dla kibiców – do wygrania bilety na KSW!
Teqballowa zabawa dla kibiców – do wygrania bilety na KSW!
6 grudnia, 2021

2 grudnia, 2021

Mistrzostwa świata w mistrzowskiej obsadzie. Do Gliwic przyjadą światowe gwiazdy piłki nożnej

Plejada piłkarskich gwiazd z Carlesem Puyolem na czele weźmie udział w IV edycji mistrzostw świata w teqballu, które po raz pierwszy odbędą się w Polsce.

Mistrzostwa świata, to największa impreza teqball, która odbywa się cyklicznie, poczynając od 2017 roku. Wyjątkiem był ubiegły rok, kiedy z powodu pandemii COVID-19 nie udało się zorganizować czempionatu. Poprzednie edycje dwukrotnie gościły w Budapeszcie (2017 i 2019) oraz raz we francuskim Reims (2018).

Tym razem wybór padł na Polskę, oczywistego kandydata ze względu na swoją silną pozycję w świecie teqballu. Zarządzany przez byłego sędziego mistrzostw świata i prezesa PZPN Michała Listkiewicza Polski Związek Teqball zajmuje pierwsze miejsce w oficjalnym rankingu Międzynarodowej Federacji Teqball dla najszybciej rozwijających się i najlepiej prosperujących związków krajowych na świecie. Polska znalazła się najwyżej w hierarchii, czego uhonorowaniem jest przyznanie jej prawa do organizacji najbardziej prestiżowego wydarzenia w pomarańczowym sporcie.

„Jesteśmy aktywni w teqballu od 2017 roku i jako jedni z pierwszych w Europie i na świecie zaczęliśmy rozwijąć ten sport. Pierwsze turnieje rozgrywaliśmy w niewielkiej hali szkolnej w podwarszawskiej Podkowie Leśnej, którą śmiało można nazwać kolebką polskiego teqballu i skąd wywodzi się wielu utytułowanych graczy. Dzisiaj, mamy zaszczyt być organizatorem mistrzostw świata w niesamowitej i ogromnej Arenie Gliwice. To najlepiej pokazuje tempo rozwoju i siłę teqballu” – powiedział Michał Listkiewicz

Gliwice stały się domem dla polskiego, a w konsekwencji także dla światowego teqballu pod koniec października, kiedy odbyły się tu czwarte mistrzostwa Polski. Od tego momentu sytuacja potoczyła się dynamicznie, a krajową czołówkę lada dzień zastąpi ta światowa, która zjedzie się z czterech kontynentów, aby walczyć o najwyższe laury.

W wydarzeniu weźmie udział blisko 150 zawodniczek i zawodników z ponad 30 krajów. Zawody rozegrane zostaną w pięciu formułach: singlu i deblu mężczyzn oraz kobiet, a także w deblu mieszanym. Za głównych faworytów do zgarnięcia największej ilości złotych krążków uchodzą Węgrzy, Serbowie i Rumuni. Czołówkę uzupełnia Polska, Francja, Brazylia i Stany Zjednoczone.

W drużynie Biało-Czerwonych największych szans na medal można upatrywać w kategorii singlowej i Adrianie Duszaku, który w latach ubiegłych dwukrotnie stawał na podium mistrzostw świata. W 2018 roku wywalczył brąz, z kolei rok później sięgnął po srebro. Duże nadzieje wiąże się też z męskim deblem w składzie Duszak – Bartłomiej Frańczuk. Reprezentujący Warszawski TEQ Club zawodnicy grają ze sobą od dłuższego czasu i są zdecydowanie najlepsi na krajowym podwórku. Nie raz udowowdnili, że potrafią rywalizować jak równy z równym z najlepszymi drużynami na świecie.

Mocny duet w deblu mieszanym stanowić będzia para Ewa Kamińska – Patryk Kamiński, którzy z dużą przewagą wygrali ubiegłoroczne eliminacje na teqballowy mundial. Polska singlistka Paulina Łężak także nie powinna mieć problemów z zakwalifikowaniem się do fazy pucharowej, gdzie o wejściu do strefy medalowej może zadecydować jeden mecz. W deblu kobiet wystąpią Agnieszka Rybicka i Aleksandra Orzechowska z klubu Podkowa Teqball Club, zwyciężczynie mistrzostw Polski. W tej kategorii można spodziewać się wyrównanego poziomu i stosunkowo małej liczby drużyn, dlatego finał jest sprawą otwartą.

Gośćmi wydarzenia będą wielcy ze świata piłki nożnej. W piątek i sobotę kibice będą mieli okazję spotkać się z Carlesem Puyolem – ambasadorem teqballu, byłym kapitanem FC Barcelony, mistrzem świata i Europy z reprezentacją Hiszpanii. Na zawodach pojawi się także inny mistrz świata, były reprezentant Niemiec Lukas Podolski. W wydarzeniu wezmą również udział byli reprezentanci Polski – Michał Żewłakow i Paweł Golański, a także wspomniany już Michał Listkiewicz

facebook-square-svgrepo-com
instagram-svgrepo-com
linkedin-svgrepo-com
twitter-square-svgrepo-com (1)
play-square-svgrepo-com
Przeżyj emocje sportowe i koncertowe, będąc częścią ważnej zmiany dla środowiska.
Niezwykła przestrzeń przeznaczona do organizacji imprez sportowych oraz koncertów.
Arena pełna możliwości. Z nami pomysły zmienisz w rzeczywistość.

4,7

+ 10 199 opinii
Google

Mistrzostwa świata w mistrzowskiej obsadzie. Do Gliwic przyjadą światowe gwiazdy piłki nożnej
Wybierając - akceptuję - wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, pikseli, znaczników i podobnych technologii. Umożliwiają one nam śledzenie Twojej aktywności, dzięki czemu możemy udoskonalać działanie strony. Wykorzystujemy je na potrzeby wykonywania anonimowych statystyk oraz w celach marketingowych.
Polityka prywatności