Skorzystaj z naszej oferty lożowej! Twoja przepustka do świata wyjątkowych wrażeń - dowiedz się więcej
search-svgrepo-com (2)
search-svgrepo-com (2)
search-svgrepo-com (2)
Niezbędnik uczestnika: Mistrzostwa Świata SuperEnduro
Niezbędnik uczestnika: Mistrzostwa Świata SuperEnduro
16 marca, 2023
Arena Gliwice – sukces pięciu lat
Arena Gliwice – 221 milionów dla miasta!
20 marca, 2023

17 marca, 2023

Fryderyki wracają na Śląsk! Gliwice gospodarzem Fryderyk Festiwal 2023

Fryderyki – najbardziej prestiżowe nagrody muzyczne w Polsce – ponownie zostaną wręczone na Śląsku! Już 22 kwietnia Arena Gliwice będzie gospodarzem Fryderyk Festiwalu i jego kulminacyjnego wydarzenia – Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu.

  • Gliwice gospodarzem Fryderyk Festiwal 2023
  • Już 22 kwietnia Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu
  • Na scenie Areny Gliwice zagoszczą najgorętsze nazwiska polskiej branży muzycznej,in.: T. Love, Mrozu, Sara James, Julia Wieniawa, Szczyl, Smolasty i zespół Behemoth!
  • Bilety na galę już w sprzedaży na ticketmaster.pl

Fryderyki – najbardziej prestiżowe nagrody muzyczne w Polsce – ponownie zostaną wręczone na Śląsku! Już 22 kwietnia Arena Gliwice będzie gospodarzem Fryderyk Festiwalu i jego kulminacyjnego wydarzenia – Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu.

Gliwice – kolebka kultury

Gliwice – jedno z najstarszych miast na Górnym Śląsku, z którym związanych jest wielu wybitnych twórców, m.in.: Tadeusz Różewicz i Szczepan Twardoch, kalendarz wydarzeń na rok 2023 ma wypełniony po brzegi. Na wszystkich żądnych wrażeń kulturalnych czeka kilkanaście artystycznych przedsięwzięć w każdym miesiącu. Festiwale, spotkania, premiery, wystawy… W samej tylko Arenie Gliwice odbywają się koncerty, poranki teatralne czy przedstawienia. Jednak ten rok będzie dla Gliwic wyjątkowy – na Śląsk wraca bowiem Fryderyk Festiwal!

Bardzo cieszy mnie, że to właśnie w Gliwicach odbędzie się gala rozdania najbardziej prestiżowych polskich nagród muzycznych. Fryderyki mają swoje niekwestionowane miejsce w polskiej branży muzycznej. Jestem przekonany, że Arena Gliwice to doskonałe miejsce na organizację tego typu wydarzenia i że dzięki możliwościom, jakie stwarza, i entuzjazmowi organizatorów będziemy świadkami niezwykłej uroczystości. W imieniu całego miasta serdecznie zapraszam do Gliwic zarówno artystów, jak i fanów polskiej muzyki – skomentował ten fakt prezydent Gliwic Adam Neumann.

Andrzej Puczyński, przewodniczący Związku Producentów Audio Video, organizatora wydarzenia Fryderyk Festiwal, komentując powrót Fryderyków na Śląsk podkreślił: Bardzo cieszymy się, że wracamy na Śląsk, by celebrować święto polskiej muzyki. Do dziś wspominamy Fryderyki, które odbyły się w Katowicach: perfekcyjną organizację, zaangażowanie i gorące przyjęcie ze strony publiczności. Jestem bardzo szczęśliwy, że wybór padł na Gliwice. To miasto wyjątkowych inicjatyw, pełne kultury i pasji, aktywnie działające na rzecz propagowania każdego rodzaju muzyki. A najważniejsze  nagrody muzyczne w kraju zasługują na taką arenę. I w tym roku będzie to Arena Gliwice! Jestem przekonany, że Fryderyki poniosą w Polskę przekaz, że Gliwice są tak #bliskokultury jak to tylko możliwe.

Muzyka i emocje

„Nieskończone emocje” to hasło nowoczesnego obiektu Arena Gliwice, a Fryderyk Festiwal i będąca jego punktem kulminacyjnym Gala doskonale się w nie wpisują.  Choć większość artystów, którzy będą gośćmi wieczoru, poznamy dopiero po 22 marca, tj. po ogłoszeniu nominacji do Fryderyków, to już wiadomo, że ceremonię wręczenia statuetek w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzu uświetni koncert z udziałem najgorętszych nazwisk polskiej sceny muzycznej.

Jedną z gwiazd wieczoru będzie zespół T. Love – od lat niezmienne charakterystyczny i fascynujący za sprawą niezrównanych muzyków oraz tekstów i wokalu Muńka Staszczyka. T.Love to zespół-instytucja, jedna z najlepszych rockowych polskich orkiestr, która od ponad czterech dekad sama pisze swoją historię. Każdy ich występ to porcja dobrej energii.

Obok nich na gliwickiej scenie pojawi się Mrozu, autor takich przebojów jak Złoto czy Za daleko, który od czasu premiery ostatniego pokrytego platyną albumu Złote bloki regularnie występuje na największych festiwalowych scenach w kraju. Jego koncerty to niezwykłe muzyczne widowisko i energetyczna dawka szaleństwa.

Nie zabraknie też przedstawicieli młodego pokolenia artystów: Sary James, jednej z najbardziej obiecujących wokalistek na polskiej scenie, która już zdobyła międzynarodowe uznanie i stała się sensacją po występie w America’s Got Talent czy Julii Wieniawy – artystki o niezwykłej barwie głosu, która ma za sobą występy na scenach największych polskich festiwali muzycznych: Orange Warsaw Festival, Fest Festival czy Męskie Granie.

Fanów hip hopu z pewnością ucieszy zapowiedź występu Szczyla, jednego z najpopularniejszych młodych raperów, autora krążka Polska Floryda, który w roku ubiegłym otrzymał aż trzy nominacje do Fryderyków, a jego duet z Piotrem Roguckim podczas Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu doczekał się określenia: „mistrzowski”.

Wisienką na muzycznym torcie będzie koncert Smolastego, czyli elektryzujące połączenie klimatów R’n’B, rapu, popu i muzyki klubowej. Przeboje Smolastego mają na Youtube ponad 500 milionów wyświetleń, ale jego największym atutem są koncerty – spontaniczne i pełne entuzjazmu. Ten artysta znany jest z doskonałego kontaktu z publicznością.Nie zabraknie też iście wybuchowych momentów! Na scenie gliwickiej areny zobaczymy najważniejszą polską grupę z kręgu black i death metalu – zespół Behemoth, który od lat pracuje na pozycję lidera w swojej kategorii na światowej scenie muzycznej. Ich występy to majestatyczne, dopracowane w każdym szczególe, spektakle.

Organizatorzy Fryderyków jak co roku dokładają wszelkich starań, by ceremonia wręczenia przyznawanych od niemal 30 lat nagród była wyjątkowym widowiskiem z  udziałem najbardziej uznanych polskich wykonawców, reprezentujących bogactwo polskiej sceny muzycznej.

Do sprzedaży trafiła już pierwsza pula biletów na Galę Muzyki Rozrywkowej I Jazzu. Można je kupić poprzez serwis oficjalnej bileterii wydarzenia – Ticketmaster (link)

Więcej bieżących informacji na wydarzeniu FB oraz stronie www.fryderyki.pl

Fryderyki to najważniejsze narody muzyczne przyznawane od 1995 roku przez Akademię Fonograficzną, czyli powołane przez Związek Producentów Audio Video jury, w skład którego wchodzi ponad 1 900 artystów, twórców, producentów, dziennikarzy i reprezentantów branży fonograficznej. Nominowani do Fryderyków wyłaniani są w drodze tajnego głosowania wszystkich członków Akademii podzielonej na trzy sekcje: muzyki rozrywkowej, poważnej i jazzowej. Członkowie Akademii mogą należeć wyłącznie do jednej sekcji i tylko w jej obrębie mają prawo głosu. Dzięki temu każdy ma szansę wypowiedzieć się w tej dziedzinie muzyki, która jest mu najbliższa.

Zwycięzcy są wybierani w drugiej turze tajnego głosowania. Wówczas członkowie Akademii wskazują już tylko jedną pozycję w danej kategorii. W przypadku uzyskania tej samej liczby głosów przez dwie lub więcej nominowanych pozycji odpowiedniemu zwiększeniu ulega liczba zwycięzców.

 

 

 

 

 

facebook-square-svgrepo-com
instagram-svgrepo-com
linkedin-svgrepo-com
twitter-square-svgrepo-com (1)
play-square-svgrepo-com
Przeżyj emocje sportowe i koncertowe, będąc częścią ważnej zmiany dla środowiska.
Niezwykła przestrzeń przeznaczona do organizacji imprez sportowych oraz koncertów.
Arena pełna możliwości. Z nami pomysły zmienisz w rzeczywistość.

4,7

+ 10 199 opinii
Google

Fryderyki wracają na Śląsk! Gliwice gospodarzem Fryderyk Festiwal 2023
Wybierając - akceptuję - wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, pikseli, znaczników i podobnych technologii. Umożliwiają one nam śledzenie Twojej aktywności, dzięki czemu możemy udoskonalać działanie strony. Wykorzystujemy je na potrzeby wykonywania anonimowych statystyk oraz w celach marketingowych.
Polityka prywatności