Skorzystaj z naszej oferty lożowej! Twoja przepustka do świata wyjątkowych wrażeń - dowiedz się więcej
search-svgrepo-com (2)
search-svgrepo-com (2)
search-svgrepo-com (2)

18 lutego, 2021

Arena Bike Race – wiosenne święto miłośników kolarstwa

Arena Gliwice i Polish Bike Tour zapraszają na największe wydarzenie rowerowe tej wiosny.

27 marca w Arenie Gliwice zostanie zainaugurowany cykl ultramaratonów PBT, które potrwają przez cały sezon rowerowy i zakończą się w październiku. Jednak zanim kolarze ruszą w trasę wokół Polski, czeka ich rozgrzewka podczas Arena Bike Race, czyli wyścig na dystansie 200 km na trasie Gliwice – Szczyrk – Gliwice.

Przez Śląsk w Beskidy i z powrotem 

Po starcie spod gliwickiej Areny, pętla prowadzi przez polne i leśne tereny okolic Rybnika i Żor, docierając do mostu na Wiśle przy Zbiorniku Goczałkowickim. Tu zaczyna się malowniczy odcinek biegnący wzdłuż królowej polskich rzek, który przez Skoczów doprowadza do podnóża gór. Przed Ustroniem odbija na wschód do Brennej, prowadząc na Przełęcz Salmopolską. To jeden z dwóch najbardziej wymagających kondycyjnie odcinków etapu górskiego, charakteryzujący się dużym przewyższeniem i składający z ostrych podjazdów. Po osiągnięciu słynnego Białego Krzyża trasa biegnie szybkim, pełnym ostrych winkli zjazdem po drodze prowadzącej do centrum Szczyrku, gdzie odbija znowu w góry, w kierunku Biłej. Tu na kolarzy czeka kolejny odcinek z intensywnymi podjazdami do najwyższego punktu trasy na szczyt Magury i dalej przez Klimczok i Szyndzielnię. Zakończeniem etapu górskiego jest wisienka na torcie w postaci ponad czterokilometrowego single tracku w Cygańskim Lesie, po którym wpada się w tkankę miejską Bielska-Białej. Po przebyciu podmokłych terenów podbielskich wsi trasa biegnie znowu wzdłuż Zalewu Goczałkowickiego, tym razem mijając go wałami od wschodniej strony. Niewątpliwą atrakcją będzie tu przejazd przez zaporę oddzielającą zalew od Wisły. Dalej na kolarzy czekają tereny parkowe Pszczyny z pałacem w tle i świeże powietrze na duktach kobiórskich lasów. Ostatnie kilometry biegną przez sielską krainę powiatu gliwickiego, by zakończyć pętlę na mecie w Arenie. Na przejechanie całej trasy kolarze mają 16 godzin.

Wielozadaniowy początek sezonu  Kolarze będą mieć do czynienia w zasadzie z każdym rodzajem terenu i nawierzchni. Odcinki po leśnych ścieżkach i polnych szutrach, przeplatane są asfaltem lokalnych dróg i ścieżek rowerowych, a w górach trzeba się liczyć z utrudnieniami typowymi dla wycieczek MTB w postaci wystających korzeni i kamieni. Do oficjalnego opisu trasy nie przypadkowo dodano GRAVEL, ponieważ około 40% przebiegać będzie po leśnych, polnych i górskich szutrach. Jako preludium do serii ultra maratonów PBT trasa nie jest długa, ale niewątpliwie wymagająca. Pozwoli wejść na wiosenne obroty starym wyjadaczom, ale będzie też sprawdzianem możliwości dla świeżo upieczonych długodystansowców. Na pewno zapewni dużo emocji w bardzo zróżnicowanym terenie i pozwoli zobaczyć ten region z innej perspektywy. Pierwsza edycja serii imprez pod szyldem PBT to więc zarówno znakomita okazja na podjęcie niełatwego, sportowego wyzwania, jak i sposób na dodanie do kolekcji przejechanych tras, nowych, wyjątkowych terenów łowieckich.

Bilety 

Bilety w cenie 129,00 zł są już dostępne na Eventim.pl. Sprzedaż potrwa do 25.03.2021 do godziny 12.00.

Patronem honorowym wydarzenia jest Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach.

facebook-square-svgrepo-com
instagram-svgrepo-com
linkedin-svgrepo-com
twitter-square-svgrepo-com (1)
play-square-svgrepo-com
Przeżyj emocje sportowe i koncertowe, będąc częścią ważnej zmiany dla środowiska.
Niezwykła przestrzeń przeznaczona do organizacji imprez sportowych oraz koncertów.
Arena pełna możliwości. Z nami pomysły zmienisz w rzeczywistość.

4,7

+ 10 199 opinii
Google

Arena Bike Race – wiosenne święto miłośników kolarstwa
Wybierając - akceptuję - wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, pikseli, znaczników i podobnych technologii. Umożliwiają one nam śledzenie Twojej aktywności, dzięki czemu możemy udoskonalać działanie strony. Wykorzystujemy je na potrzeby wykonywania anonimowych statystyk oraz w celach marketingowych.
Polityka prywatności