Ufff, cóż to był za weekend! Summer Arena rozkręciła się na całego.

Weekend w wakacyjnym sercu Gliwic rozpoczął się jak zwykle – z wysokiego C. W piątek koncert dał absolutny rockowy klasyk, Lady Pank! Kultowe brzmienie legendy polskiej sceny muzyczne i setki wniebowziętych fanów –  żar muzycznych emocji zostanie z nami na długi czas. Z piątku na sobotę sprawiliśmy sobie wielki bal. Na karaoke hity Lady Pank rozbrzmiewały w całej Arenie. Muzycznej zabawie towarzyszyła kolejna edycja Summer Sensual Party, imprezy organizowanej przez KS 3arte. Zaczęła się wieczorną lekcją tańca, a skończyła nad ranem, gdy stopy ostatecznie odmówiły posłuszeństwa. Parkiet wciąż się chłodzi.

Wyśmienitą rozrywkę na sobotnie popołudnie zaprojektowała Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach. Designerskie szaleństwo ogarnęło FunZone – koszulki z własnymi grafikami, efektowne ozdoby boho, produkcja fartuszków i czapek kucharskich, to był solidny trening kreatywności dla całych rodzin.

Swoją obecnością na spotkaniu autorskim zaszczycił nas tłumacz, literaturoznawca i powiernik sekretów Wisławy Szymborskiej –  Michał Rusinek. Mistrz słowa opowiadał o przekrętach i przekleństwach, deklamował figlarne limeryki, zdradził, że w młodości chciał zostać kierowcą ciężarówki i wytłumaczył, dlaczego jego praca byłaby łatwiejsza, gdyby nie autorzy książek.

Za rockowe spięcie odpowiedzialne było ikoniczne Lao Che. Kawał porządnej muzyki, dwa i pół tysiąca fanów, kompletne szaleństwo pod sceną i pełne muzycznych skrajności brzmienia – soczysty, rockowy rarytas. Koncert pożegnalnej trasy Spiętego i spółki zapisze się na kartach historii. Nawet posłuszne niebo ugięło się przed apelem legend z Lao Che i doznaliśmy hydrowstąpienia, które nie powstrzymało nas od zabawy na after party. Za energetyczne wyładowanie na parkiecie odpowiedzialne było studio 3arte, odpaliło pokłady pozytywnej energii i przegoniło deszcz w rytm latino. Sobotnią noc do gorączki doprowadził zjawiskowy show – burleska, w wykonaniu bezczelnie zdolnych i czarujących kursantek.

W niedzielę drogę na szczyt rozpoczęli finaliści Mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców we wspinaczce sportowej w konkurencjach wspinaczki na czas i prowadzenie. W strefie EduZone dzieciaki uczył się programowania z LEGO We Do i Spike Prime oraz szlifowały słownictwo na warsztatach językowych. Najmłodsi harcowali w najlepsze podczas mini disco. Rockowego weekendu dopełnił mocny występ TopDaDok .

Na regenerację mamy tylko chwileczkę, bo kolejne atrakcje już w najbliższy weekend. Będzie się działo!

Jeśli chcecie być na bieżąco z naszą ofertą na tegoroczne wakacje, zapraszamy na profil Summer Areny na Facebooku.