Zachwycające i zapierające dech w piersiach akrobacje, widowiskowe pokazy wirowania w powietrzu czy ewolucji motocyklowych. A to wszystko w wykonaniu światowej klasy mistrzów w niesamowitej, multimedialnej oprawie. Taki będzie World Circus Festival – widowisko, które zagości w październiku w Arenie Gliwice.  

World Circus Festival to festiwal sztuki cyrkowej, w nowym, współczesnym ujęciu tej sztukioparty wyłącznie na umiejętnościach ludzkiego ciałaPubliczność czekają wyjątkowe doznania artystyczne i sztuka na najwyższym poziomiePodczas wydarzenia wystąpią gwiazdy najsłynniejszych cyrków świata, m.in. Cirque du SoleilFlic Flac czy Wielkiego Cyrku Moskiewskiego. Towarzyszyć im będzie grupa osiemdziesięciu tancerzy, akrobatów i łyżwiarzy, a oprawą będzie niesamowita choreografia, prezentowana w ponad dwustu kostiumach, specjalnie stworzonych w tym celu.  

Program wydarzenia opiera się na zachwycających występach, pełnych piękna, budzących zdziwieniea czasem nawet lekką obawę! Obok tajemniczo brzmiącego Water Bowl Act & Aerial Net Act (tańca w kielichu)czy popisu Roller Skating Act (pary rolkarzy wirujących na platformie)pojawi się Globe of Death, pokaz jazdy synchronicznej kilku motocykli w metalowej kuli  niezwykłe show, które wydaje się przeczyć prawom grawitacji. To po prostu trzeba zobaczyć! 

– Największą atrakcją cyrku jest człowiek, nie zwierzęta i ta idea przewodzi World Circus Festival. Dzięki połączeniu tradycji sztuki cyrkowej jak akrobatyka czy teatr oraz nowoczesnej technologii widzowie otrzymują zupełnie nowe doświadczenie – mówił Michał Szuba, reżyser World Circus Festival 

Formuła przedstawienia inspirowana jest Międzynarodowym Festiwalem Cyrkowym w Monte Carlo  artyści rywalizować będą o nagrodę główną festiwalu. Podczas wielkiego finału zarówno jury, jak i publiczność nagrodzi najlepszy występ tego wieczoru statuetką Kryształowego Księżyca.  

Odkryj cyrk na nowo 

Sprzedaż biletów rozpocznie się już wkrótce, za pośrednictwem bileterii internetowej Eventim.pl.