Lukas Podolski był gościem honorowym uroczystości otwarcia mistrzostw świata w teqballu, które już od jutra rozpoczną się w Arenie Gliwice.

Lukas Podolski był gościem honorowym uroczystości otwarcia mistrzostw świata w teqballu, które już jutro rozpoczną się w Arenie Gliwice.

– Mam stół do teqballu na siłowni, w której trenuję. To świetny sport także do treningów. Nie umiem w teqballa grać tak dobrze jak Wy. Dlatego wiem, że super będzie pokazać jak grają najlepsi właśnie w Polsce. Czujcie się tutaj dobrze i cieszcie się turniejem – tak Lukas Podolski powitał zawodników, którzy jutro rozpoczną zmagania w mistrzostwach świata w teqballu w Arenie Gliwice.

Zawody, na które zjeżdżają piłkarze z całego świata (od Brazylii po Węgry) rozpoczną się jutro. Pierwsze mecze już od godz. 9, a wstęp na wszystkie spotkania jest darmowy. Do piątku rozgrywane będą eliminacje finałów w pięciu kategoriach (deble kobiet i mężczyzn, debel mieszany, single kobiet i mężczyzn).

Mistrzów tego sportu poznamy w piątkowe i sobotnie popołudnia, a gościem potwierdzonym przez międzynarodową federację teqballa tej części rozgrywek będzie Robert Pires, francuska legenda piłki mistrz świata 1998 i mistrz Europy 2000. Obecność Carlesa Puyola niestety okazała się niemożliwa, ale zakładamy, że Robert Pires świetnie sprawdzi się w pokazowych meczach teqballu, które są planowane podczas finałów.

#Gliwice