Dobra wiadomość dla miłośników wspinaczki sportowej. Chwyciarnia Arena Gliwice sezon rozpoczęła na dobre – można wybrać się tam na ciekawą formę treningu na świeżym powietrzu, bo uruchomiono outdoorowy chwyciarniowy boulder. 

Chwyciarni można było się jak dotąd ćwiczyć dwie z trzech konkurencji wspinaczki sportowej: w prowadzeniu i na szybkość. Do tego wreszcie dołączy bouldering  forma wspinaczki polegająca na pokonywaniu kilkumetrowych konstrukcji bez użycia asekuracji liną.  

Nowa ściana ma 5 metrów wysokości i ok. 100 m2 powierzchni, na której nakręcono problemy boulderowe o różnym stopniu trudnościZa ich opracowaniem stoi routesetter Krzysztof KRIS Roza. Na chwilę obecną boulder  jako konstrukcja znajdująca się na świeżym powietrzu  jest dostępny dla wszystkich, należy jedynie przestrzegać obowiązującego aktualnie limitu osób na obiekcie.

Boulder będzie otwarty przez całe lato w ramach Summer Areny, wakacyjnej strefy plenerowej Areny Gliwice. Mamy nadzieję, że jego lokalizacja przyczyni się do promocji wspinaczki i zachęci osoby, które jeszcze nie miały styczności z tym sportem, by spróbowały. To naprawdę dobra zabawa  mówi Paweł Kucharczyk, manager Chwyciarni 

Jest szansa na to, że w te wakacje zainteresowanie wspinaczką będzie spore ze względu na to, że pojawi się ona po raz pierwszy podczas Igrzysk Olimpijskich. W Tokio zawody rozegrane zostaną w trójboju, czyli kombinacji trzech konkurencji: na czas, prowadzenia i boulderingu. W Gliwicach będzie można pójść w ślady olimpijczyków.  

Szczegółowe informacje związane z dostępnością, cennikiem i godzinami otwarcia boulderu oraz Chwyciarni można znaleźć na stronie gliwickiej ściany na Facebooku: www.facebook.com/Chwyciarnia.