Niespełna dwa miesiące temu ściana wspinaczkowa Chwyciarnia Arena Gliwice była gospodarzem Mistrzostw Polski we wspinacze, już czas na kolejne – Mistrzostwa Polski w kat. młodzików, juniorów i juniorów młodszych.   

Tym razem o tytuł powalczą młodzi wspinacze – 24 i 25 października sprawdzą swoje umiejętności w dwóch kategoriach: na czas i na prowadzenie. 

We wspinaczce na czas o wyniku decyduje szybkość pokonania drogi wspinaczkowej, przez co to jedna z najbardziej widowiskowych dyscyplin sportowych, choć niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę. Najlepsi na świecie potrafią pokonać ten dystans 15 metrów w czasie krótszym niż 6 sekund! Dlatego mówi się, że wspinacze “biegają”.  

Prowadzenie natomiast jest kwintesencją wspinaczki, gdzie zawodnik wspina się ciągnąc za sobą linę i po kolei wpinając ją do punktów asekuracyjnych. Każdy chwyt, od najniższego do najwyższego ma przypisaną liczbę punktów, a za przejście uznaje się dotarcie na szczyt drogi. O wyniku decyduje w pierwszej kolejności wysokość przejścia. 

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia na bieżąco można śledzić na www.facebook.com/Chwyciarnia/.