Przy Arenie Gliwice można dzielić się dobrem, wrzucając plastikowe nakrętki do specjalnego, metalowego serca. Pojawiło się z inicjatywy Fundacji Qlavi, która pomaga ciężko chorym dzieciom.

Pojemnik został zamontowany przy Arenie Gliwice, w pobliżu Małej Areny, dzięki inicjatywie radnej Agnieszki Filipkowskiej, we współpracy z Fundacją Qlavi oraz Areną Gliwice. Nakrętki z serca przy Arenie Gliwice będą przekazywane fundacji, która zebrane w ten sposób środki przeznaczy na rehabilitację młodych podopiecznych fundacji, chorujących na SMA, zanik rdzeniowy mięśni.

Arena Gliwice to już drugie miejsce w mieście, gdzie można wspólnie pomagać i nie ostatnie. Chcemy, by z biegiem czasu, w kolejnych dzielnicach Gliwic pojawiły się metalowe pojemniki – mówi Beata Król-Kowalik z zarządu fundacji Qlavi.

Serduszko dostępne jest dla wszystkich zainteresowanych przez całą dobę, w związku z czym zainteresowane osoby mogą przyłączyć się do zbiórki w dowolnym, wygodnym dla siebie momencie.

Plastikowe nakrętki skupowane są przez firmy, które poddają je recyklingowi, a następnie wypłacają pieniądze na cele charytatywne. By osiągnąć efekt, potrzeba tysięcy kilogramów. Lokalizacja kosza pod Areną Gliwice, miejsca spotkań wielu osób, ale przede wszystkim miejsca, gdzie odbywają się duże wydarzenia masowe na dużą skalę, może znacznie przyspieszy ten proces – mówi radna Rady Miasta w Gliwicach, Agnieszka Filipkowska.

Do kosza – serca można wrzucać wszystkie plastikowe nakrętki po napojach, kawie, mleku, jogurtach, bez względu na kształt czy kolor. W koszu zostawić można również zakrętki po chemii gospodarczej, po płynach do zmywania czy szamponach.

Serdecznie zachęcamy do zbiórki i pomocy potrzebującym.