Arena Gliwice, jako pierwszy obiekt tego typu w Polsce, rozpoczęła współpracę z Too Good To Go – aplikacją, która łączy użytkowników z miejscami, w których zostaje nadwyżkowe, niesprzedane jedzenie, by ograniczyć jego marnowanie.

W Polsce każdego roku do kosza trafia około 5 milionów ton żywności. To poważny problem, który przyczynia się do zanieczyszczenie środowiska i pochłania zasoby naturalne. Arena Gliwice we współpracy z Too Good To Go chce pomóc w redukcji tego problemu w skali lokalnej, oferując możliwość odebrania paczek z nadwyżkowym jedzeniem po wydarzeniach w obiekcie.

Bardzo się cieszę, że dołączyliśmy do Too Good To Go – mówi Rafał Głowacki, Dyrektor ds. gastronomii Areny Gliwice. – Od początku istnienia Areny Gliwice staramy się wprowadzać rozwiązania proekologiczne, takie jak wielorazowe ekokubki, z których korzystamy podczas imprez masowych. Bycie częścią Too Good To Go jest kolejnym krokiem w stronę tego, by nasz obiekt był jeszcze bardziej przyjazny środowisku w duchu popularnej teraz filozofii zero waste.

Too Good to Go

Too Good To Go zrzesza użytkowników we wspólnej walce z marnowaniem żywności, łącząc klientów z miejscami, w których zostało nadwyżkowe jedzenie. Konsumenci szukają paczek niespodzianek, kupują je za świetną cenę i odbierają z danego miejsca. Jedzenie nie zostanie zmarnowane, firmy minimalizują straty, a konsument cieszy się pysznym i pełnowartościowym jedzeniem 70% taniej. Aplikacja nie tylko pozwala zarządzać nadwyżkami w sklepach, kawiarniach czy restauracjach, ale również ma aspekt ekologiczny. Obecnie z Too Good To Go można korzystać w ponad 50 miastach w całej Polsce, a liczba ta stale rośnie.

Od marca br. aplikacja Too Good To Go dostępna jest w Gliwicach. Rozwijamy się dynamicznie, dlatego przyszedł czas na nieoczywistego partnera. Cieszę się, że Arena Gliwice jako pierwsza przeciera szlaki innym obiektom sportowym w nowoczesnym sposobie gospodarowania nadwyżek, a jednocześnie wspiera walkę z marnowaniem żywności. Takie działania mają realny wpływ na zmiany klimatu! – mówi Anna Kurnatowska, Country Managerka Too Good To Go.

Jak to działa?

W Arenie Gliwice podczas wydarzeń działają kioski gastronomiczne, które oferują gościom rozmaite przysmaki. Ponadto podczas spotkań czy konferencji uczestnikom serwowany jest catering. Z nadwyżki jedzenia pod koniec imprez tworzone są paczki-niespodzianki, które można w paru kliknięciach zamówić w aplikacji Too Good To Go i odebrać w wejściu B w wyznaczonym oknie czasowym. Wartość takiej paczki to 25 zł.