Arena Bike Race odbędzie się w innym terminie

Niestety, stało się. Trzecia fala pandemii i spowodowane nią obostrzenia zmuszają nas do odwołania wyścigu Arena Bike Race, który miał się odbyć w najbliższy weekend. W świetle obecnych przepisów organizacja współzawodnictwa, zajęć i wydarzeń sportowych możliwa jest wyłącznie dla sportu zawodowego, zawodników pobierających stypendium sportowe, zawodników będących członkami kadry narodowej, reprezentacji olimpijskiej lub paraolimpijskiej, uprawiających sport w ramach ligi zawodowej. Stąd nasza decyzja.

Ideą Arena Bike Race była rozgrzewka przed sezonem oraz oficjalne, wiosenne wyruszenie na rowerowe szlaki. Pomimo, że w nazwie mamy słowo „wyścig”, najważniejszy jest wspólny wyjazd w teren i sprawdzenie własnych możliwości po zimowej przerwie. Na pewno znalazło się wiele osób, które chciały podejść do startu bardzo serio, powalczyć ze sobą i wykręcić dobry czas. Jednak w obecnych okolicznościach musimy ostatecznie odejść od formuły zawodów jako takich. Biorąc pod uwagę obostrzenia jakie wprowadzono tydzień przed imprezą z przykrością musimy poinformować ,że nie możemy przeprowadzić jej w kształcie jaki zaplanowaliśmy przed wprowadzeniem obostrzeń.

Oficjalnie więc informujemy, że Arena Bike Race 27 marca nie odbędzie się a wpisowe uiszczone przez zawodników zostanie im zwrócone zgodnie z regulaminem Eventim. Jednocześnie liczymy, że uda nam się zorganizować tę imprezę jesienią, tym razem wraz zawodami na krótszych dystansach, rywalizacją dla dzieci oraz wszystkimi dodatkowymi atrakcjami, które pierwotnie planowaliśmy dla Was zorganizować.

Wprowadzone obostrzenia nie zakazują indywidualnego, amatorskiego uprawiania sportu na wolnym powietrzu w ścisłym reżimie sanitarnym, dlatego razem z Polish Bike Tour zapraszamy wszystkich ochotników chcących spędzić aktywnie sobotę 27 marca do indywidualnego sprawdzenia własnych kolarskich możliwości w ramach statystycznego pomiaru czasu na trasie Gliwice – Szczyrk – Gliwice.  Przejazd pozbawiony jest rywalizacji sportowej, a uzyskany czas jest jedynie sprawdzeniem swoich możliwości oraz poziomu przygotowania. Uczestnicy będą mogli wyruszyć w trasę w dowolnym czasie, w wyznaczonych ramach godzinowych. Warunkiem wzięcia udziału będzie wypożyczenie trackera gps w cenie 69 zł. Więcej informacji na stronie Polish Bike Tour.